Naujienos

Kaukių dėvėjimas visuomenėje. Kaip teisingai nešioti savadarbę kaukę?

0

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (angl. ECDC) šią savaitę paskelbė rekomendacijas apie veido kaukių dėvėjimą visuomenėje nesergantiems asmenims, siekiant sumažinti galimą ikisimptominį ar besimptomį COVID-19 ligos perdavimą kitiems asmenims.

Veido kaukių dėvėjimas viešose vietose gali būti infekcijos šaltinio kontrolės priemonė, siekiant sumažinti infekcijos plitimą visuomenėje, sumažinant kvėpavimo takų lašelių išsiskyrimą iš užsikrėtusių asmenų, kurie dar neturi simptomų ar kurie yra besimptomiai infekcijos nešiotojai, rašoma naujausiose Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijose.

Nemedicininėms veido kaukėms (arba „visuomenės“ kaukės, angl. community masks) priskiriamos įvairių formų savadarbės ar komercinės kaukės bei veido apdangalai, pagaminti iš audinio, tekstilės gaminių ar kitų medžiagų, tokių kaip popierius. Jos nestandartizuotos ir nėra skirtos naudoti sveikatos priežiūros įstaigose ar sveikatos priežiūros specialistams.

Rekomendacijose pabrėžiama, kad veido kaukių dėvėjimas visuomenėje turėtų būti vertinamas tik kaip papildoma prevencinė priemonė, kuri turi būti taikoma kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis, tokiomis kaip: fizine distancija, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketu, kruopščia rankų higiena ir vengimu liesti veidą, nosį, akis ir burną.

Pasak rekomendacijų, turimi duomenys rodo, kad nemedicininės veido kaukės yra mažiau veiksmingos nei medicininės. Savarankiškai pagamintų nemedicininių veido kaukių standartų nėra. Vienas iš nemedicininių veido kaukių, pagamintų iš audinio ar kitų tekstilės gaminių, pranašumų yra tas, kad jas galima lengvai pasigaminti ir plauti bei naudoti pakartotinai. Daugkartinio naudojimo nemedicininės veido kaukės turėtų būti skalbiamos po kiekvieno naudojimo, naudojant įprastą ploviklį 60°C temperatūroje. Tinkamas veido kaukių naudojimas užtikrina jos veiksmingumą.

Rekomendacijose pabrėžiama, jog veido kaukių dėvėjimas gali suteikti klaidingą saugumo jausmą, dėl kurio gali būti nebesilaikoma kitų prevencinių priemonių, tokių kaip fizinė distancija, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, kruopšti rankų higiena.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijose atkreipiamas dėmesys, kad dėl netinkamo kaukės nusiėmimo, užterštos kaukės tvarkymo ar padidėjusio sveikų žmonių polinkio liesti veidą dėvint kaukę, išlieka infekcijos perdavimo rizika. 

Kaukių dėvėjimo taisykles galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje čia

Pilną Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijų tekstą anglų kalba galima rasti čia

ULAC inf. 

The post Kaukių dėvėjimas visuomenėje. Kaip teisingai nešioti savadarbę kaukę? appeared first on Kaunieciams.lt.

Atšilus orams padaugėjo traumų

Previous article

Kodėl kaukės privalomos, o lengvatų joms įsigyti – nėra?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos