Naujienos

Karantinas Indijoje: policijos pareigūnas imasi išskirtinių priemonių žmonėms įspėti

0

Indijai įvedus karantiną valstybiniu mastu, vienas policijos pareigūnas nusprendė kūrybiškai informuoti žmones apie koronaviruso pandemiją.

Rajesh Babu, policijos pareigūnas gyvenantis pietuose įsikūrusiame Čenajaus mieste, dėvi specialiai sukurtą koronaviruso šalmą bei stabdo transporto priemones bei pėsčiuosius kontrolės punktuose.

Šalmas yra padengtas raudonais spygliais bei turi svogūnėlius galuose. Jis primena   COVID-19 susirgimą sukeliantį koronavirusą.

Policijos pareigūnas Rajesh Babu, užsidėjęs koronaviruso teminį šalmą, kalba su į  darbą važiuojančiais indais, Čenajaus mieste. Kovo 28 diena. cnn.com nuotr.

Vietos menininkas B. Govtamas, įkūręs Čenajuje organizaciją Art Kingdom (liet. Meno karalystė), sukūrė šalmą. Jis pastebėjo, kad visuomenė nėra pakankamai informuota apie pandemiją ir apsaugines priemones.

„ Žmonės nepakankamai laikosi higienos reikalavimų,“  – teigė Govtamas. „Mūsų valdžia reikalauja žmonių likti  namuose– bet vis dar matome besibūriuojančius žmones, kurie nedėvi apsaugos priemonių, yra be kaukių.“

Govtamas mano, kad Indijos žmonės nelaiko šios ligos rimtu pavojumi, nes ji yra nematoma. Taigi, jis nusprendė sukurti kažką, kad žmonės realiai galėtų pamatyti jiems grėsmę keliantį virusą.

Tada, teigė jis, „žmonės išsigąs.”

Govtamas nuėjo į artimiausią policijos komisariatą. „Jie intensyviai dirbo, todėl norėjau sumažinti jų darbo  krūvį ir padidinti žmonių sąmoningumą apie šią pandemiją,” pasakojo jis. Gavęs policininkų pritarimą, jis ėmėsi darbo.

Visos parduotuvės buvo uždarytos, todėl vyras  improvizavo. Sukurti šalmą ir jo spyglius jis panaudojo laikraščius ir tualetinį popierių, o vėliau atidavė savo kūrinį policijos pareigūnui Babu. Pastarais susižavėjo jo idėja.

Dėvedamas šį šalmą, Babu sustabdo žmones, vairuojančius automobilius ar motociklus, ypač kai pamato, kad šie nedėvi kaukių. Jis papasakoja vairuotojams apie socialinio atstumo ir asmeninių apsaugos priemonių būtinybę bei įspėja juos neiti į lauką, jei tam nėra reikalo.

Menininkas B. Govtamas sukūrė koronaviruso šalmą, kurį Čenajuje, Indijoje naudoja policijos pareigūnas Rajesh Babu. cnn.com nuotr.

Apsirengęs koronavirusu, indams jis sako: „Jei išeisi į lauką, aš ateisiu pas tave.“

Šalmas indų buvo teigiamai įvertintas.  Daugelis į darbą ir iš darbo važiuojančių žmonių dėkojo Babu už suteiktą informaciją bei sutiko likti namuose.

Remiantis Džonso Hopkinso universiteto duomenimis, Indijoje yra nustatyti 1,024 koronaviruso atvejai. Šalyje dėl pandemijos jau mirė 27 žmonės.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi paskelbė apie karantiną šalies mastu  praėjusį antradienį, o jis įsigaliojo tos pačios dienos vidurnaktį. Per menkas informavimas apie karantiną galėtų būti viena iš priežasčių, kodėl žmonės nesilaikė karantino sąlygų, – teigė Govtamas.

Karantinas šalies mastu galios bent  21 dieną. Jis yra taikomas visoms  36 Indijos  valstijoms ir  sąjunginėms teritorijoms  – o jose gyvena daugiau 1,3 milijardo žmonių.

Visos parduotuvės, gamyklos, biurai, turgūs, religinės institucijos bei statybvietės yra uždarytos, taip pat  apribotas susiekimas tarp valstijų. Yra vykdomos tik būtinos paslaugos, įskaitant sveikatos, bakalėjos parduotuvių ar gaisrų gesinimo paslaugas.

Šį sekmadienį šalies ministras pirmininkas kreipėsi į šalį radijo laidos metu.  Modi atsiprašė dėl karantino įvedimo ir sunkumų, kuriuos šis sukėlė Indijos piliečiams. Jis taip pat teigė, kad tai buvo „vienintelis galimas pasirinkimas.“

„Suprantu, kad jūs dėl to patirsime sunkumų, bet nėra kito būdo tokią didelę populiaciją turinčiai šaliai, kaip Indija, laimėti karą prieš koronavirusą,“ teigė jis. „Tai kova tarp gyvenimo ir mirties ir mes privalome ją laimėti. Todėl buvo būtina imtis tokių griežtų priemonių. “

 

edition.cnn.com informacija

Iš anglų kalbos vertė Inga Bočiūtė

The post Karantinas Indijoje: policijos pareigūnas imasi išskirtinių priemonių žmonėms įspėti appeared first on Kaunieciams.lt.

Vaistininkė papasakojo apie darbą karantino metu

Previous article

Lietuvoje per savaitę gerokai sumažėjo sergančių gripu

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos