Naujienos

Kaip išsirinkti padangas automobiliui ir jas tinkamai prižiūrėti?

0

Prasidėjus padangų keitimo metui, dažnas vairuotojas svarsto kokias padangas pasirinkti. Kadangi dėl nenuspėjamų oro permainų mūsų šalyje vairavimo sąlygos toli gražu nėra idealios, rinkdamiesi padangas turėtumėte būti itin atsakingi. Padangos yra vienintelė automobilio dalis, kuri liečiasi su važiuojamąja danga, todėl vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių pasirinkimą, turėtų būti saugumas.

Didmeninės automobilių dalių prekybos įmonės atstovo Olego Tunevičiaus teigimu, svarbiausia nuspręsti, kokią pinigų sumą norite ar galite skirti padangoms įsigyti. Taip pat patariame internete peržiūrėti padangų gamintojų atliekamų testų rezultatus. Dėmesį vertėtų atkreipti į tuos testus, kuriuose gamintojas testuoja tą pačią naują padangą ir po tam tikro eksploatavimo laikotarpio.

„Prieš įsigyjant padangas svarbu patikrinti ir jų ženklinimą – stabdymas ant šlapios dangos, degalų taupymas, triukšmo lygis. Pasikonsultuokite su padangų pardavimo specialistais, kurie atsižvelgę į jūsų turimą automobilį, vairavimo stilių, kasdienį maršrutą – miestas ar užmiestis – pasiūlys tinkamą variantą“, – sako O. Tunevičius.

Kur saugiai galima pasikeisti padangas karantino laikotarpiu?

Lietuvos autoservisus vienijančios platformos atstovas Robertas Tamulevičius sako, kad net ir karantino metu, daugelis autoservisų stengiasi užtikrinti kokybiškas ir saugiai atliekamas remonto paslaugas.

„Saugiai dirbančius autoservisus, vairuotojai gali rasti „Motointegrator.com“  platformoje. Autoservisai, kurie laikosi karantino reikalavimų ir dirba saugiai, šioje platformoje yra pažymėti  –  autoservisų paieškoje yra specialus filtras „autoservisas laikosi COVID-19 karantino taisyklių“. Šis filtras padės vairuotojams surasti veikiančius servisus“, – patikina R. Tamulevičius.

Be to, ši platforma vairuotojams leidžia ne tik surasti geriausius autoservisus, tačiau ir nuotoliniu būdu užsiregistruoti remonto darbams, o autoservisams – valdyti užsakymus. Tai ypač svarbu tiems, kas dar šiuo metu neturi internetinio puslapio ir el. registracijos formos.

Ką būtina žinoti eksploatuojant padangas?

O. Tunevičius pabrėžia, kad tinkamas ir saugus eksploatavimo rodiklis priklauso nuo slėgio padangose. Jei slėgis padangose nėra tinkamas, galimas šalutinis poveikis: netolygus padangų protektoriaus nusidėvėjimas, pablogėja automobilio valdymas ir stabdymas, padidėja degalų sąnaudos.

„Tačiau slėgio kitimas padangose neišvengiamas. Kitimo priežastys įvairios – aplinkos temperatūros svyravimai, mechaniniai pažeidimai, todėl bent kartą per mėnesį patikrinkite padangų slėgį ir apžiūrėkite protektorių. Rekomenduojamą padangų slėgį galite rasti eksploatavimo žinyne, taip pat ant vairuotojo ar keleivio durelių arba slenksčių, o maksimaliai leistinas slėgis nurodomas ant padangos šoninės sienelės“, – sako automobilių dalimis prekiaujančios įmonės atstovas.

Praktiškai, visuose naujuose automobiliuose yra įdiegta TPMS jutiklių sistema, todėl vairuotojai, net neišlipdami iš automobilio, padangų slėgi gali pamatyti prietaisų skydelyje. Taip pat, pravartu žinoti, kad po padangų keitimo, slėgis padangose turi būti toks, kokį rekomenduoja automobilio gamintojas.

Padangų sukeitimas vietomis – kam jis reikalingas?

Viena iš priežasčių, kodėl verta padangas sukeisti vietomis, yra tai, kad viena padangos ašis nusidėvi greičiau nei kita. Padangų sukeitimą rekomenduojama atilikti kas 10 tūkstančių kilometrų. Tačiau, jeigu girdite, kad padangos garsiau ūžia ar pastebėjote netolygų nusidėvėjimą, sukeitimą patariama atlikti dažniau.

 „Tiesa, vairuotojams svarbu žinoti, kad padangų sukeitimas vietomis neišspręs netinkamo slėgio ar pakabos problemų. Nepamirškite, kad automobilio padangos veikia vienoje sistemoje su kitomis automobilio dalimis, pavyzdžiui, stabdžiais ar pakaba, todėl labai svarbu, kad visi automobilio komponentai būtų tvarkingai prižiūrimi – tik taip užtikrinsite visų eismo dalyvių maksimalų saugumą“,  –  teigia O. Tunevičius. 

The post Kaip išsirinkti padangas automobiliui ir jas tinkamai prižiūrėti? appeared first on Kaunieciams.lt.

Balandis – švaros mėnuo: kol gamtoje būriuotis negalima, išsivalykite savo išmanųjį

Previous article

Šiandien švenčiamas atvelykis!

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos