NaujienosVilniečiams – Paslaugos, Akcijos, Pasiūlymai

Ką daryti, kad darbuotojas į darbą eitų su džiaugsmu

0

Emocinė darbo aplinka bei darbuotojų pasitenkinimas turi teigiamą tiesioginę įtaką jų darbo rezultatams. Ne paslaptis, kad laimingi darbuotojai yra našesni ir produktyvesni. Patarimais, kaip pakelti darbuotojų ūpą dalinasi Kaune įsikūrusios įmonės „Dotekas“ direktorius. 

„Svarbiausia yra rūpintis darbuotojais, o jie jau pasirūpins mūsų klientais. Esu įsitikinęs, kad darbuotojams reikia ir pramogų ir laiko susibendrauti. Tuomet darbe jie jaučiasi jaukiau, laisviau. Kuo mažiau įtampos, tuo mažiau pasitaiko ir klaidų. Tad visos pramogos, renginiai ir iniciatyvos, užtikrinančios darbuotojų gerovę turėtų būti kiekvieno save gerbiančio darbdavio prioritetas ” – sako įmonės „Dotekas“ direktorius. 

4 pagrindinės tradicijos

Įmonės vadovas pasakoja, kad kartu su juo dirba dar 7 darbuotojai. Jie turi keturis pagrindinius metų įvykius, kurių niekada nepraleidžia. Pirmasis – vasaros atostogų pasitikimas. Tuomet organizuojama griliaus diena, kepami šašlykai, rengiamas piknikas lauke. Taip nuo darbų palengva pereinama prie poilsio ir nusiteikiama atostogoms.  Toliau seka dalyvavimas ekstremaliose varžybose „Bebro kelias“. Ten daug purvo, netikėtų išbandymų ir ištvermės patikrinimų. Darbuotojai sako, kad niekada ten neina varžytis tarpusavyje. Jiems smagiausia leisti laiką kitokioje aplinkoje, vieni kitus palaiko, jei reikia ir padeda. Tai sustiprina tarpusavio ryšius, leidžia atrasti iki šiol nematytas kolegų stipriąsias puses. 

Žinoma, yra ir Kalėdinis vakarėlis. Prieš Kalėdas norisi ramaus ir jaukaus pokalbio, tad kolektyvas išsirenka vietą mieste, kur nueina pasisėdėti ir pajausti Kalėdų dvasią. O naujausia tradicija tapęs „Alfa run“ bėgimas neleidžia pamiršti, kad reikia rūpintis ir gera sportine forma. Tad kartais darbuotojus suvienija ir panašus požiūris į sveiką gyvenseną. 

Ofise laukiamiausios – aktyvios pramogos

„Darbo dienomis mes kuriame ir gaminame nerūdijančio plieno gaminius. Atrodo, kad tikrai netrūksta ir kūrybos ir veiksmo. Yra ir vietos saviraiškai. Bet kai kalba pasisuka apie pramogas – visi vienbalsiai prašo aktyvių veiklų! Manau, kad dirbant protinį darbą geriausia atsipalaiduoti įdarbinant kūną. Tą turbūt jaučia ir kolegos. Todėl nuolat atsiduriame maratonuose, bėgimuose, varžybose ir kliūčių ruožuose. Net tie Kalėdiniai vakarėliai turi įpintų pramogų arba naujų reginių. 

Net neabejoju, kad kuriant tokią atmosferą, vienijant darbuotojus per bendras veiklas galima išlaikyti lojalius, ilgalaikius darbuotojus. O tai labai svarbu galutiniam rezultatui. Nors šiuolaikinis žmogus mokosi labai greitai, tačiau įdirbis vienoje vietoje yra didžiulis privalumas. Ištikimus darbuotojus galime paversti tikrais savo srities ekspertais.” – sako įmonės „Dotekas“ direktorius. 

Pramogos išrenkamos demokratiškai

Kolektyvas sako, kad pas juos kiekvienas turi teisę siūlyti pramogas ir reikšti nuomonę. Jei kas randa kokią patrauklią, aktyvią veiklą, prie pietų stalo ją siūlo kolegoms. Visi kartu sprendžia, ar ketina dalyvauti. 

Jie pasakoja, kad kartą visi yra dalyvavę kartingų varžybose. Viena iš darbuotojų pasiūlė tokią pramogą, nes ji padėtų atitrūkti nuo įprasto darbo. Balsuoti net nereikėjo, nes visi sutiko ir nekantravo save išbandyti trasoje. Darbuotojai pasakoja, kad atvyko į varžybas nusiteikę gerai praleisti laiką. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius – jie iškovojo 1 vietą! Pergalę išplėšti pavyko vienai darbuotojai. „Tai buvo didelio džiaugsmo akimirka. Ir man, ir visai komandai. Žavėjausi jų sugebėjimu išlikti tokiais vieningais, palaikyti vieniems kitus. Toks darnus kolektyvas tikrai yra vertybė.” – pasakoja direktorius. 

[youtube v=”ehRWvxYJTP4″]

VGTU: žiemą naudojamų druskos mišinių neišvengia nė skandinavai

Previous article

Kasmet vis daugiau ugdymo ir gydymo įstaigų bus pritaikytos neįgaliesiems

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos