Naujienos

Įvairiausi margučių marginimo būdai su dažais iš gamtos

0

Jei nespėjote įsigyti parduotuvinių kiaušinių dažų, nieko baisaus! Kiekviename kieme ir virtuvėje yra bent kelios priemonės, kuriomis kuo puikiausiai galima marginti Velykinius kiaušinius. Netikite? Štai net 9 priemonės įvairiausioms spalvoms išgauti ir 19 skirtingų puošybos technikų! 

Marginimo būdai: Marginimas natūraliais dažais

Tai vienas iš pačių seniausių marginimo būdų. Marginimui naudojami natūralūs dažai, išgaunami iš augalų dalių. Reikia paimti tiek vandens, kad jis apsemtų dažomus kiaušinius. Į vandenį įpilti 1 šaukštelį acto ir tam tikrą kiekį intensyvią spalvą turinčių augalų dalių. Mišinys verdamas 15 min. Į atvėsusius dažus merkiami kiaušiniai ir dar verdama 15 min. Išvirti kiaušiniai dar palaikomi dažuose. Nuo to, kiek laiko laikysime margučius dažuose, priklausys spalvos intensyvumas. O štai keletas receptų:

Šokoladinė spalva – 4 šaukštai kavos tirščių, 1 šaukštelis acto, vandens.

Ruda spalva – 12 pakelių arbatžolių, 1 šaukštelis acto, vandens.

Ochros spalva – 4 puodeliai raudonojo svogūno lukštų, 1 šaukštelis acto, vanduo.

Geltona spalva – 1 puodelis ramunėlių, 1 šaukštelis acto, vandens.

Žalia spalva – 2 puodeliai špinatų, 1 šaukštelis acto, vandens.

Rožinė spalva – burokėlių sultys, 1 šaukštelis acto.

Levandų spalva – žibučių žiedų, 1 šaukštelis acto, vandens.

Aukso spalva – 2-3 šaukšteliai ciberžolės arba geltonojo imbiero miltelių, 1 šaukštelis acto, vandens.

Mėlyna spalva – 2 susmulkintos galvos raudonojo kopūsto, 2 litrai vandens ir 6 šaukštai acto. Mirkykite per naktį, jei norite ryškiai mėlynos spalvos.

Marginimo būdai: Dažymas vašku

Pradžioje reikia pasigaminti dažymo įrankį: į pieštuką įsmeikite nedidelį smeigtuką su maža galvute. Skardinėje ištirpinkite vašką (ne parafiną!) ir laikykite jį ant mažytės ugnies, kad neatvėstų. Smeigtuko galvutę mirkome ištirpintame vaške ir piešiame norimus raštus ant kietai išvirto ir dar šilto kiaušinio. Kai vaškas sustingsta, kiaušinį dedame į šiltus dažus. Išėmę vašką nugramdome arba pašildome ir nušluostome servetėle. Jei norime gauti kelių spalvų raštus, pirmiausia kiaušinį nudažome šviesesne spalva (pvz., geltona), išbraižome raštus ir merkiame į tamsesnę spalvą (pvz., mėlyną). Šiuo atveju turime žalią kiaušinį su geltonais raštais.

Marginimo būdai: Marginimas lipniomis juostelėmis

Technika labai paprasta – ant virto kiaušinio ornamentus reikia  lipdyti iš lipnios juostos, paskui dažyti šviesiais dažais, paskui vėl užlipdyti – tada į kitokius dažus. Pakartoję procesą keletą kartų, galite gauti žavingą ir netikėtą rezultatą.

Marginimo būdai: Marginimas siluetais

Iš lipnaus popieriaus iškerpami įvairiausi velykiniai siluetai ir kruopščiai prilipdomi prie virto kiaušinio. Tada belieka įmerkti kiaušinį į vandenį su dažais ir pasidžiaugti rezultatu.

Marginimo būdai: Marginimas kaklaraiščiais

Jei namuose turite senų, nebenaudojamų šilkinių kaklaraiščių, jais sėkmingai galite nudažyti kiaušinius. Tereikia į kaklaraiščio skiautę įvynioti kiaušinį, paskui aprišti švariu baltu skudurėliu ir virti puode.

Marginimo būdai: Marginimas „emocijomis“

Ant nudažytų įvairiaspalviais dažais kiaušinių juodu markeriu nupieškite kokias tik norite emocijas. Štai kokie linksmi margučiai.

Marginimo būdai: Marginimas kempinėle

Išvirkite kiaušinius. Pamirkykite kempinėlę vandenyje. Sukarpykite ją į kelias mažesnes dalis, kad būtų pakankamai kiekvienai spalvai. Vienkartinę lėkštę panaudokite kaip paletę, mažais kiekiais išspauskite kelių skirtingų spalvų dažų. Pasidėkite šalia tuščią kiaušinių dėžutę, į kurią dėsite išmargintus kiaušinius, kad šie išdžiūtų. Padažykite kempinėlę į akrilinius dažus, popieriniu rankšluosčiu nusausinkite jų perteklių. Laikydami kiaušinį rankoje, lengvais prisilietimais kempinėle tapšnokite jį norima spalva, marginkite piešinėliais ar raštais. Nudažytą kiaušinį dėkite į dėžutę, kad nudžiūtų. Dažams nudžiūvus, išmarginkite jį kita spalva. Šį procesą kartokite kol jūsų margutis taps pakankamai spalvingas ir gražus.

Marginimo būdai: Skutinėjimas

Nudažome kiaušinius natūraliais ar sintetiniais dažais. Mažu peiliuku išskutinėjame įvairiausius raštus. Marginimo esmė yra tokia: peiliuku nuskutamas viršutinis dažų sluoksnis ir pradeda matytis apatinis, baltas kiaušinio lukštas. Geriausia skutinėti balto lukšto kiaušinius.

Marginimo būdai: Puošimas žolyte

Išpūsti kiaušinio lukštai apklijuojami žolės stiebeliais ir įtupdomi į mažus vazonėlius.

Marginimo būdai: Puošimas siūlais

Išpūskite kiaušinį. Kiaušinio lukštą nuplaukite ir nušluostykite. Į vieną skylutę įkiškite siūlo mazgelį ir užtepkite lipalu. Tuomet palaipsniui tepkite lipalu kiaušinio lukštą ir sukite siūlą. Kai norėsite pradėti darbą kita spalva, siūlą nukirpkite ir priklijuokite. Šalia buvusios spalvos siūlo galo priklijuokite naujos spalvos siūlo galą. Taip apsukite siūlu visą kiaušinio lukštą.

Marginimo būdai: Vilnos kiaušiniai

Išpūskite kiaušinį. Paruoškite karštą muilo tirpalą. Kiaušinį apdėkite norimos spalvos vilnos gabalėliais, sudrėkinkite karštu muilo tirpalu ir atsargiai glostykite tol, kol vilna įgaus kiaušinio lukšto formą.

Marginimo būdai: Puošimas dekoratyviomis juostelėmis

Ant nudažyto kiaušinio reikiamose vietose priklijuokite dekoratyvias juosteles. Sukurkite įmantriausius raštus.

Marginimo būdai: Puošimas grūdais

Ant išpūsto kiaušinio lipalu klijuokite įvairias grūdines kultūras bei kitus birius maisto produktus: žirnius, kmynus, ryžius, grikius, kavos pupeles, lęšius, soras, pupeles ir kt.

Marginimo būdai: Dekupažo būdu dekoruoti kiaušiniai

Darbui reikės: kiaušinių lukštų, akrilinių dažų, servetėlių, vandeniu skiesto lipalo, akrilinio lako, sendinimo lako.

Imame paruoštą tuščią kiaušinį ir dažome šviesiais akriliniais dažais. Kad būtų lengviau dažyti ir džiovinti, į vieną iš skylučių įkišame pagaliuką. Viršutinė skylutė pasislepia bedažant, o apatinę mes paslėpsime darbo pabaigoje. Kai dažai išdžiūsta, galime kiaušinius dekoruoti servetėlėmis. Išsirenkame norimus motyvus iš servetėlės ir su skiestu lipalu juos priklijuojame. Jeigu nenorime sendinimo, kiaušinį paprasčiausiai nulakuojame.

Jeigu norime pasendinti kiaušinį, tepame Antika1 laku, kuomet jis išdžiūna, tepame Antika 2. Kiaušinių paviršius gražiai suskilinėja. Tam, kad išryškintumėme suskilinėjimus, įtriname juos auksiniais ar kitokiais tamsesniais akriliniais dažais. Taip įvairiai išdekoruotus kiaušinius nulakuojame akriliniu laku ir leidžiame išdžiūti.

Marginimo būdai: Frivolite technika dekoruoti kiaušiniai

Tai gana daug laiko užimantis darbas. Apie šią techniką yra pakankamai literatūros. Pirmiausiai reikėtų pasimokyti gaminti frivolitus, o tuomet jais papuošti kiaušinio lukštus.

Vieni margučiai ažūriniai, tuščiaviduriai. Juos reikia daryti iš dviejų dalių. Numezgus iškrakmolyti ir aptempus ant kiaušinio susiūti. Kai išdžiūsta, siūlę išardyti ir, atsargiai nuėmus nuo kiaušinio, vėl susiūti. Pilnavidurius margučius daryti daug paprasčiau, čia ir aiškinti nėra ko, reikia tik gerai apskaičiuoti dydį. Nepataikius, tenka išmesti, nes išardyti ši technika neleidžia.

Marginimo būdai: Marginimas lukštais

Nudažykite išpūstą kiaušinio lukštą ir apklijuokite suskaldyto kiaušinio lukšto gabalėliais.

Marginimo būdai: Marginimas modelinu

Kiaušinio lukštas apklijuojamas modelino juostelėmis. Po to modelino kiaušinis kepamas orkaitėje pagal instrukciją.

Marginimo būdai: Margučiai, dekoruoti quilting būdu

Iš spalvoto popieriaus padaroma daug elementų, kurie vėliau tam tikra tvarka pagal pasirinktą raštą suklijuojami ant kiaušinio lukšto. Daug kantrybės reikalaujanti technika.

Marginimo būdai: Margučiai: tik natūraliais dažais 

Štai trumpas receptas, kaip išdažyti margučius mėlynai, naudojant mėlynąjį kopūstą:

 1 litras vandens

 4 puodeliai supjaustyto mėlynojo kopūsto

 2 šaukštai acto

 1 šaukštas druskos

Visus ingredientus užverdame pouode ir uždengę paverdame pusvalandį. Atvėsiname, išimame kopūstus (juos išmetame), sudedame kambario temperatūros kiaušinius, ir juos išverdame šiame mėlyname skystyje iki norimo kietumo. Tuomet kiaušinisu paliekame tame pačiame puode su skysčiu, kad jie nusidažytų. Palaikius 30 minučių spalva bus šviesiai mėlyna, jei palaikysit per naktį – gausite tokius, kaip mano:)

Marginimo būdai: Geltoni margučių dažai:

 1 litras vandens

 3 šaukštai kurkuma miltelių (turmeric)

 2 šaukštai acto

 1 šaukštas druskos.

Smagių šventų Velykų!!!

kvitrina.lt inf. 

The post Įvairiausi margučių marginimo būdai su dažais iš gamtos appeared first on Kaunieciams.lt.

Kontrolės duomenys rodo – lietuviška paukštiena išsiskiria ir savo kokybe, ir sauga

Previous article

Supainioti degalai – net ir patyrusių vairuotojų klaida

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos