Naujienos

Iš kokių elementų susideda aukšta pastatų energetinė klasė?

0

Vis dažniau remontui ar statyboms pasiruošę žmonės atkreipia dėmesį į vėlesnes šildymo išlaidas ir, žinoma, ekologiją. Kaip daugelis jau žino, šildymo kaštai labai priklauso nuo pastatui priskirtos energinės klasės. Kuo ji aukštesnė, tuo mažiau kainuos pastato apšildymas, o šiluma neišgaruos papūtus stipresniems vėjams. Iš ko susideda pastato energetinė klasė pasakoja pastatų šiltinimo specialistas ir „Ekotroba LT“ vadovas Erikas Ališauskas.

Pastato apšiltinimas

Žinoma, bene svarbiausias žingsnis, užtikrinantis aukštą energetinę klasę, yra pats pastato apšiltinimas. Kuo kokybiškesnės ir profesionalesnės naudojamos medžiagos, tuo didesnė tikimybė, kad pastatas reikalaus tik nedidelių energijos sąnaudų.

Apšiltinimas yra numeris vienas, kai kalbama apie pastato energetinę klasę. Svarbu, kad ir sienos ir aukštų perdangos būtų tinkamai padengtos šiltinimo medžiaga. Aišku, reikia nepamiršti ir stogo bei grindų. Visur, kur tik įmanoma patarčiau apšildyti, sausu ar šlapiu būdu, biria vata. Ji ne tik lengvai ir su nedideliais oro tarpeliais sumažina pastato energijos sunaudojimą, bet dar ir puikiai sandarina.“ – pastebi „Ekotroba LT“ vadovas.

Nuotr. „Ekotroba LT“ inf.

Sandarinimas – kad netektų šildyti lauko

Vien apšildytų sienų tikrai nepakanka tam, kad pastatas būtų vertas aukštos, A+ ar A++ energetinės klasės. Tokie namai reikalauja ir itin kruopštaus sandarinimo, kuris užtikrintų šilumos sulaikymą pastato viduje.

„Kai pastatas turi aukštą energetinę klasę, tai jį šildant energija niekur nedingsta. Ji sulaikoma tarp pastato sienų ir vienodai paskirstoma visoms erdvėms. Tai užtikrinti padeda teisingas pastato sienų sandarinimas. Mes tai užtikrinam su sandarinimui skirta purškiama mastika, kuri užpildo ir mažiausius plyšelius bei, žinoma, biria eko vata. Šis derinys beveik visuomet užtikrina, kad pastato energetinė klasė pakiltų bent iki A+.“ – patirtimi dalinasi apšiltinimo specialistas.

Nuotr.: „Ekotroba LT“ inf.

Ir seniems, ir naujiems

„Ekotroba LT“ vadovas pastebi, kad tiek pastato apšiltinimas, tiek ir sandarinimas galimas tikrai ne vien tik statant naujus pastatus. Energinę klasę galima pakelti ir naujumu nepasižymintiems pastatams.

„Šilumą ir jaukumą tikrai galima suteikti visiems pastatams. Svarbu tik pasirinkti tam tinkamas priemones ir teisingai paskirstyti turimus išteklius. Visuomet, prieš pradedant darbus, rekomenduojame pasitarti su apšiltinimo specialistais, kurie padės išsirinkti tai, kas bus efektyviausia būtent jūsų atveju.“ – pataria „Ekotroba LT“ vadovas Erikas Ališauskas.

Norėdami užsitikrinti aukštą savo namų energetinį lygį susisiekti su patyrusiais „Ekotroba LT“ pastatų apšiltinimo specialistais tel. +370 (602) 40737 arba el. paštu info@ekotroba.lt ir pradėti savo ekonomišką gyvenimą.

V. Pauliukaitis: kai kuriems senjorams internetas vis dar yra parduotuvė, turgus ir bažnyčia

Previous article

Naglis Šulija: „Jeigu kepdamas kiaušinienę kiaušinį muši ne į keptuvės kraštą, o į jos kotą, joks horoskopas nepadės“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos