Naujienos

Gegužės 25-oji – Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena

0

Gegužės 25-oji Lietuvoje minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Ši diena pasirinkta dėl JAV sukrėtusios istorijos, kuomet 1979 metais, gegužės 25 dieną, šešiametis Etan Patz dingo be pėdsakų eidamas į mokyklą autobusų stotelėje, vos už poros kvartalų nuo savo namų. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva LR Seimas 2006 m. įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą.

Centras administruoja visoje Europos Sąjungoje vieninga karštąją liniją 116000 pranešimams dėl dingusių vaikų, yra tarptautinių organizacijų Amber Alert Europe bei International Centre for Missing and Exploited Children (JAV) narys. Centras, kartu su JAV ambasada Vilniuje, LR Vidaus reikalų ministerija bei Lietuvos policijos departamentu bei JAV Facebook 2018 m. įdiegė pirmąją Lietuvoje skubios vaiko paieškos sistemą Amber Alert Facebook.

Problemos aktualumas

Vaikų dingimas yra reali, dinamiška ir vis didėjanti problema tiek Lietuvoje tiek Europos Sąjungoje. Europos Sąjungoje kas dvi minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų.  Lietuvoje dingusių be žinios asmenų registro duomenimis 2019 m. paskelbti 3612 vaikų dingimo atvejai,  kurie sudarė virš 77% visų dingusių asmenų atvejų. 2020 metais iki balandžio 30 d. užregistruoti 776 vaikų dingimo atvejai, didžiąją dalį atvejų sudaro iš namų ir globos įstaigų pabėgę vaikai. Pabėgę vaikai yra itin pažeidžiami smurtui bei prekybai žmonėmis.

2019 m. Dingusių žmonių šeimų paramos centras bendradarbiaudamas su Bendruoju pagalbos centru (112) atsiliepė į 352 linijos 116 000 skambučius suteikiant pagalbą dingusių vaikų artimiesiems. Laikotarpiu nuo 2020 m. sausio 1 iki balandžio 30 d. į  karštąją liniją 116 000 dėl dingusių vaikų kreipėsi 141 asmenys.

2020 m. iš Amber Alert Europe  gauti 7 pranešimai  dėl dingusių vaikų Europoje. Vykdant tarptautinius įsipareigojimus informacija buvo iš karto išplatinta Lietuvoje.

Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną pasidalinant aktualia  informacija Jums prieinamuose viešinimo kanaluose ir taip prisidedant prie vaikų dingimo prevencijos ir pagalbos jų artimiesiems.

Informacinė žinutė

 Gegužės 25 d. – tarptautinė dingusių vaikų diena, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Kviečiame aplankyti šalia Lietuvos ir vaikų jaunimo centrą esančią skulptūrą „Mama…!”, pakalbėti su vaikais apie jų patiriamus sunkumus, informuoti apie pavojus, gresiančius už namų ribų.

Dingo vaikas? Skambink nemokamu visą parą veikiančiu numeriu 116 000

Prevencinis video filmukas „Brangi kiekviena minutė“ (1:00 min.): https://www.youtube.com/watch?v=NF5jI1qX_z0,

Prevencinis Amber Alert Europe video filmukas  ,,Ne tapk‘‘ (2:00 min):

https://ftp.amberalert.eu/video/may25/2020/lithuania-MPFSC-dont-be-an-easy-catch.mp4

Informacija ką daryti dingus vaikui (plakatai ir lankstinukai el.versijos):  http://www.116000.lt/institucijoms/ 

BNS info

The post Gegužės 25-oji – Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena appeared first on Kaunieciams.lt.

Vasarą į pajūrio kurortus vėl važiuos „Pajūrio ekspresas“

Previous article

Kur Kaune galima susipažinti su Atlanto nugalėtojų istorija? Rekomenduojame 5 vietoves

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos