Naujienos

Dirbantiems infekcijų židiniuose medikams – didesni priedai ir minimalios socialinės garantijos

0

Seimas, vieningai – 120 balsavime dalyvavusių parlamentarų balsavus už, pagerino sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų socialines garantijas netekto darbingumo atveju ir padidino darbo užmokesčio priedus dirbant ypač pavojingose sąlygose.
lrs.lt nuotr.
Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausantiems darbuotojams, įskaitant gydytojus rezidentus, dirbantiems ypač pavojingomis sąlygomis, infekcijos židiniuose (priklausomai nuo įstaigoje taikomos darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos) bus mokami nuo 60 iki 100 proc. priedai, atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą.
„Mūsų pozicija nesikeičia ir mes esame už tai, kad tie priedai negali būti vienodi tiek tarp medikų, tiek kitų specialybių. Iš tikrųjų šiuo metu kai kurie šeimos gydytojai, kardiologai dirba nuotoliniu būdu. Tai yra visiškai ne tas pats. Kai kurie gydytojai dirba su kaukėmis 12 valandų su trimis chalatais, intubuoja, kateterizuoja ir daro kitokias intervencijas“, – pristatydama pataisas pažymėjo projekto iniciatorė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.
Intensyvumo ir atsakomybės lygius nustatys Vyriausybė arba įgaliota institucija.
Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimais (projektas Nr. XIIIP-4686(2) taip pat nustatyta minimali, tai yra ne mažesnė nei 24 Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos valstybės biudžeto lėšų suma, kuria karantino laikotarpiu bus draudžiami infekcijos židiniuose dirbantys darbuotojai.
Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai nepriklausančių sveikatos priežiūros įstaigų patirtos išlaidos, susijusios su sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, organizuojančių ir (ar) teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdančių epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, darbo užmokesčio padidinimu nustatomos ir apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų su šiomis įstaigomis Vyriausybės nustatyta tvarka sudaromose sutartyse numatytomis sąlygomis.
Minėtas sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestis bus perskaičiuojamas ir mokamas už laikotarpį nuo Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ įsigaliojimo dienos.
lrs.lt informacija

The post Dirbantiems infekcijų židiniuose medikams – didesni priedai ir minimalios socialinės garantijos appeared first on Kaunieciams.lt.

Prie naujų COVID-19 gydymo metodų ieškančio tyrimo prisidės ir Lietuva

Previous article

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos