Naujienos

Atostogų įpročiai pasikeitė: šį spalį keliavusių į užsienį – daugiau nei liepą

0
Lietuvos žmonės šių metų rudenį pakeitė atostogavimo įpročius – keliaujančių į užsienį spalį buvo daugiau nei liepos mėnesį. Draudikai suskaičiavo, kad spalį užsienio kelionėse patirtos žalos ne tik aplenkė populiariausio atostogų mėnesio – liepos – skaičius, tačiau ir 35 proc. viršijo kasmetinį spalio mėnesio vidurkį.

„Pirmą kartą šių metų spalį užfiksavome neįprastą ir netgi rekordinį kelionių draudimo žalų lygį. Statistika rodo, kad šių metų spalio kelionių draudimo žalos, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 20 procentų. Skaičiai netgi pralenkė liepą – mėnesį, kuomet daugelį metų buvo skaičiuojamos didžiausios kelionių draudimo žalų sumos“, – apie keliautojų įpročių pasikeitimus kalbėjo draudimo žalų ekspertė Viktorija Katilienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje, kaip ir Vakarų Europoje bei Skandinavijos šalyse, vis daugiau žmonių nori pratęsti vasarą, ilgiau nei tris mėnesius pasimėgauti šiluma, todėl karštuoju metų laiku atostogauja Lietuvoje, o rudenį, kai mūsų šalyje oras atvėsta, leidžiasi į šiltuosius kraštus. Be to, spalio mėnesio rekordiniams skaičiams įtakos turėjo ir rudens mokinių atostogos, kurių metų vis daugiau tėvų kartu su atžalomis skrenda į užsienį.

V. Katilienė pabrėžė, kad spalį paprastai oficialiai baigiamas sezonas Lietuvos keliautojų pamėgtose šalyse – Turkijoje, Graikijoje, Kipre, todėl tikėtina, jog kelionių agentūros atostogautojus iš Lietuvos suviliojo ir gerokai pigesnėmis kainomis.

„Į Turkijos keturių žvaigždučių viešbutį spalio pabaigoje buvo galima nuvykti už 200-300 eurų, panašios kainos buvo siūlomos ir Graikijos bei Kipro kurortuose. Be to, pastebėjome, kad spalį keliavo ne tik šeimos ir draugų kompanijos, tačiau ir įmonių kolektyvai“, – kalbėjo moteris.

Tyrimo duomenys rodo, kad labiausiai šių metų spalį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, atlygintų žalų kiekis išaugo Turkijoje ir Egipte. Daugiau nei pernai keliautojams pagelbėti reikėjo ir tolimosiose egzotinėse šalyse – Tailande, Indonezijoje, Malaizijoje, Balyje. Spalį žmonės skubėjo išbandyti naujas kryptis, padaugėjo draudžiamųjų įvykių iš Kenijos, Maroko ir Tanzanijos.

„Didžioji dalis draudžiamųjų įvykių spalį užfiksuoti užsienio kelionėse yra medicininiai. Daugiausia žmonių, išvykusių svetur, sirgo gastroenteritu. Taip pat užsienyje išaugo ūmaus bronchito, otito, faringito ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijų skaičius. Dažnai kreipėsi į vietos medikus dėl alergijų ir akių uždegimų“, – pasakojo V. Katilienė.

elta.lt informacija

P. Labutis Kaune tapo Baltijos pulo lygos vicečempionas

Previous article

VMI: gyventojai informuojami apie jų skirtos paramos pervedimą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos