Naujienos

Ar akiniai saugo nuo KOVID-19?

0

Užsienio ekspertų nuomone, akininiai saugo nuo KOVID-19 viruso. Visų rūšių akiniai yra mechaninė kliūtis tarp mūsų akių ir virusų. Pandemijos metu akinių nešiojimas saugo ne tik nuo virusų, bet ir gerina akių būklę: jos mažiau vargsta. Ypač mūsų akis šiuo metu vargina pailgėjęs naudojimosi telefonu, kompiuteriu ar televizoriumi laikas. Visi jau puikiai žinome, kad naujasis virusas plinta oro lašeliniu būdu. Liesdami akis, nosį, lūpas, kiekvieną kartą virusui sudarome galimybę patekti į mūsų organizmą.

Akiniai gali padėti išvengti viruso. Taip teigia Niujorko universiteto Globaliosios visuomenės sveikatos katedros epidemiologė Robin Geršon. Jos nuomone, akiniai yra kliūtis, trukdanti rankomis liesti akis. Apsisaugojimui tinka tiek korekciniai, tiek saulės akiniai. Kuo smarkiau prigludę prie veido – tuo geriau.

Kaip teisingai dezinfekuoti akinius? Dabar juos reikėtų valyti net kelis kartus per dieną. Ypač tai patartina daryti grįžus iš lauko. Reikėtų plauti ne tik rankas, bet ir akinius. Tam tinka specialiai akinių valymui skirtas skystis. Galime naudoti ir šiltą muiliną vandenį ar silpną detergentą. Nenaudokite acetono ar spirito pagrindu pagamintų priemonių, nes jos gali pažeisti ne tik akinių rėmelį bet ir lęšius dengiančias specialios paskirties plėveles. Labai svarbu gerai nuvalyti su nosimi besiliečiančias akinių rėmelių dalis. Jas galima valyti nenaudojamu pagal paskirtį dantų šepetėliu, sumirkius jį silpnu detergentu, po to nuplauti tekančiu vandeniu. Reikėtų nepamiršti, kad būtent šiuo metu nederėtų akinių nors trumpam užsismaukti ant kaktos ar plaukų. Taip darydami palengvinsime viruso kelią link mūsų akių.

Daugelis išmaniųjų prietaisų ekranų ir elektros lempučių skleidžia mėlyną šviesą. Ši šviesa giliau prasiskverbia į mūsų akis. Padidintas jos kiekis  vargina akis ir neigiamai veikia nuotaiką. Tinkamai parinkti akiniai gali padėti išvengti šio nepatogumo, o gera nuotaika šiuo metu visiems ypač reikalinga.

Mokslininkai perspėja, kad bendraujant su jau užsikrėtusiais virusu žmonėmis, reikalingi specialūs akiniai – paprastų nepakanka.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos inf. 

The post Ar akiniai saugo nuo KOVID-19? appeared first on Kaunieciams.lt.

Sensacija: mokslininkų atradimai atskleidė visai kitokią Antarktidą (VIDEO)

Previous article

Patvirtintas keturioliktasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos