Naujienos

3 Kaune veikiantys universitetai šiais metais pagerino savo pozicijas tarptautiniuose reitinguose

0

Jau tradicija tampa kasmet vasaros pradžioje skelbiamas didžiausias pasaulio aukštųjų mokyklų reitingas „QS World University Rankings“. Tūkstančio geriausių pasaulyje universitetų gretose įsitvirtinę KTU, VDU ir VU (šis universitetas turi fakultetą Kaune) pakilo reitinguose.

„QS World University Rankings“ universitetus reitinguoja pagal šešis kriterijus: reputacija tarp akademinių partnerių („Academic reputation“), reputacija tarp darbdavių („Employer reputation“), studentų ir dėstytojų santykis („Faculty student“), citavimų ir akademinio personalo skaičiaus santykis („Citations per faculty“), užsienio akademinio personalo skaičius („International faculty“), užsienio studentų skaičius („International students“).

Vilniaus universiteto įvertinimas

Per 35 vietas pakilęs VU užima 423 vietą ir jau penktus metus iš eilės išlieka tarp 500 geriausių pasaulio universitetų.

Geriausiai VU įvertintas akademinės reputacijos srityje. Akademinė reputacija nustatoma pasitelkiant metines akademinių darbuotojų apklausas, kuriose prašoma įvardyti geriausias aukštojo mokslo institucijas pasaulyje. Be akademinės reputacijos, taip pat kilo studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio padaliniuose ir užsienio dėstytojų dalies universitete rodiklis.

Vytauto Didžiojo universiteto įvertinimas

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pagerino pozicijas keturiose kategorijose iš šešių. Geriausiai įvertintu VDU rodikliu ir toliau išlieka tarptautiškumas. Tarptautinių darbuotojų kategorijoje QS universitetui skyrė aukštą 492 vietą pasaulyje – net 91 vieta aukščiau, nei pernai. Ženklus kilimas užfiksuotas ir tarptautinių studentų kategorijoje – čia VDU pakilo per 111 pozicijų iki 560 vietos.

VDU pavyko pagerinti vertinimus ir kitose srityse – tiek pagal darbdavių vertinimus apie universitetą baigusiųjų potencialą (darbdavių reputaciją), tiek pagal mokslininkų nuomonę apie tyrimų lygį (akademinę reputaciją). Abiejose kategorijose universitetui skirta 501+ vieta.

Kauno technologijos universiteto įvertinimas

Kauno technologijos universitetui (KTU) pavyko pagerinti penkis iš šešių reitingo kriterijų.

Daugiausiai, t.y. 18% lyginant su praėjusiais metais, kilo citavimų ir akademinio personalo skaičiaus santykis. Kiek daugiau nei 10% taip pat pakilo užsienio studentų skaičių vertinantis kriterijus. Būtent šie du kriterijai universitete nuosekliai gerėja jau trečius metus iš eilės.

Naujausi reitingo duomenys rodo, kad šiemet taip pat pavyko pagerinti reputacijos tarp darbdavių ir tarp akademinių partnerių kriterijų įverčius. Vertinant KTU pozicijas šiuose kriterijuose atskirai, universitetas patenka į 501+ kategoriją.

BNS info

The post 3 Kaune veikiantys universitetai šiais metais pagerino savo pozicijas tarptautiniuose reitinguose appeared first on Kaunieciams.lt.

Profesorius Vytautas Kasiulevičius: nebūkime naivūs, virusas dar nesitrauks

Previous article

Kuri Baltijos šalis efektyviausiai gelbsti ekonomiką nuo COVID-19 padarinių?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos