Jaunimas kalbaVilniečiams redakcija

 16-metė šokėja Daniela dalinasi savo darbo patirtimi: „Užsidirbti pradėjau 15-likos” (paauglių rubrika)

0

Paaugliai nori užsidirbti, bet nuogąstauja, kad dėl amžiaus tai sunku padaryti. Kaunietė šokėja Daniela Žagunytė yra dešimtokė. Mergina dalinasi patirtimi, kaip jai pavyko pradėti užsidirbti iš savo talento – hip hop šokių. Dar mokykloje besimokanti mergina tapo šokių trenere.

Jaunosios šokėjos istorija prasideda pirmoje klasėje, kur būdama vos tik šešerių metų Daniela pradėjo šokti teatrinius šokius. Aišku, pradėti šokti tokiame amžiuje nebuvo lengva. Šokiai – tai daug disciplinos reikalaujanti sporto šaka. O  Danielai, kaip  6-metei mergaitei, drausmė nebuvo mėgstamiausias dalykas.  Bet savo darbui atsidavusios trenerės mokino mergaites nepasiduoti ir išlaikyti šypseną, net kai kūnas nebegali išlaikyti pozicijos. Iš trenerių perimta motyvacija padėjo siekti laisvumo ir savo kūrybos.

Šokėja su savo studija pasirodydavo darželiuose ir mokyklose, įvairiuose teatruose ir tarptautiniuose pasirodymuose. Galiausiai po 7 metų, išaugusi iš darželių pasirodymų, Daniela pradėjo šokti gatvės šokius. Pritapti nebuvo lengva ir čia, nes ji buvo tarp daugiau patyrusių merginų, be to, jos kūnas nebuvo išlavintas atsidavimui, lengvai stilistikai. Tačiau, savo talento ir pastangų dėka jai pavyko pasiekti merginų lygį ir priklausyti šeimai prilygstančiai komandai. Grupės narėms pavyko iškovoti daugybę prizinių vietų, medalių ir taurių. Danielos diplomų kiekis netilptų net ant visų namo sienų. Didžiausias jos pasiekimas buvo užimti antrąją vietą Pasaulio šokių čempionate.

Dėl savo žaibiško tobulėjimo ir bendravimo, kai Danielai buvo  15-lika – jai buvo pasiūlytas darbas- treniruoti jaunesnes merginas, pereinančias iš teatrinių šokių į hiphopą. Be jokių abejonių ji sutiko norėdama pajusti, ką reiškia būti mokytoja bei iš to užsidirbti. Darbas nebuvo lengvas- merginos prieš ją maištavo, dėl mažo amžiaus skirtumo nejautė pagarbos ir klusnumo. Daniela buvo labiau kaip draugė negu trenerė. Prie sunkumų prisidėjo ir laiko trūkumas- reikėjo rasti balansą tarp mokyklos, šokių ir sveikatos. Paauglei galimybė būti trenere suteikė galimybę planuoti laiką, pinigus, į vietą susidėlioti prioritetus ir išbandyti save darbo srityje.

Šiuo metu Danielai dirbti tenka nedaug dėl vykstančių įvairių renginių. Netrukus mergina pasirodys kasmetiniame  Sauliaus Skambino  šokių konkurse „Black and white“ ir Kauno „Žalgirio“ arenoje kartu su P. Vanago ir M. Drobiazko.

Mergina neplanuoja sustoti šokti ir visą širdimi nori pasinerti į mylimiausią jos sportą.

Rubrikos sumanytoja 16-likametė Adrija Žaltauskaitė

Jeigu jūs esate dar paauglystėje pradėjęs dirbti jaunuolis ir norite pasidalinti savo patirtimi – siųskite laiškus el.paštu jaunimas@kaunieciams.lt

Nurodant DARBAS IKI 18m.

Žymios moterys pataria: 4 įvaizdžiai stilingam šventiniam vakarėliui

Previous article

Prezidentas: neįgaliųjų gyvenimo kokybė Lietuvoje turi keistis iš esmės

Next article

Jums gali patikti