SportasVilniečiams redakcija

Pakvaišęs dėl sporto: A. Pulsa palėpėje įsirengė beveik visą ekstremalaus bėgimo trasą

0

Artėja Europos ir Pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionatai. Jiems ruošiasi netik profesionalai, tačiau ir tie, kuriems didžiosios varžybos bus tik vienos pirmųjų. Artur Pulsa – vienas iš tokių, kuris treniruojasi praktiškai neišeidamas iš namų – palėpėje įsirengė visą bėgimo-kliūčių trasą.

Metė alkoholį ir rūkalus

Artur prisipažino, kad iki tol,  kol atrado ekstremalų bėgimą, jo gyvenimas nebuvo labai išskirtinis: darbas – namai, darbas –  namai.

Pagrindinis darbas buvo statybose. Vyriškis prisipažino, kad nevengė ir alkoholio, o pusantro pakelio cigarečių per dieną „sueidavo kaip nieko“.

„Penktadieniais ir šeštadieniais visada leisdavau laiką su kompanija prie alaus butelio. Turiu sūnų, o jis buvo tarsi mano paties veidrodis. Pradėjau suvokti, kad dviejų metų vaikas irgi nori eiti į katilinę pažiūrėti, kaip tėtis rūko. Supratau, kad tai tęstis daugiau nebegali. Visiškai atsisakiau nikotino ir alkoholio.“ – atviravo sportininkas.

Pakeitus gyvenimo būdą, Artur iškart pastebėjo, kad jo draugų ir artimųjų ratas taip pat pasikeitė. Ankščiau sportuodavo tik minimaliai (į mėnesį išbėgdavo po kartą ar du), kol galiausiai, vienas iš draugų jį pakvietė į Lietuvoje vykstantį ekstremalaus bėgimo renginį „Alfa Run“. Ir kaip pasakojo sportininkas, „tada viskas ir prasidėjo“.

„Buvo kažkas tokio, kai galėdavau ne tik bėgti, bet ir kokią kliūtį įveikti, taip įveikiant ir patį save bei savo praeities problemas. Kai nuvažiavau į kitas varžybas, ir kai pamačiau kokie ten atletiški sportininkai bėga, nutariau, kad aš taip pat noriu tapti profesionalu.“ – dalinosi pašnekovas.

Artur Pulsa atskleidė, kad įsilieti į šią sporto šaką nebuvo labai sudėtinga, tam, anot jo, be draugų talkino ir socialiniai tinklai.

Namų palėpėje – visa ekstremalaus bėgimo trasa

Artur atskleidė, kad ekstremalusis bėgimas tapo didele jo gyvenimo dalimi. Dėl laiko ir finansų taupymo, antrame namo aukšte sportininkas įsirengė visą treniruočių kompleksą.

„Aišku, sporto salės įrengimui, pirmiausia turėjau gauti žmonos palaiminimą“ – šypsojosi Artur.

„Įvertinau, kokios kliūtys man yra sunkiausios, kur laiko sugaištu daugiausia – pagal tai savo namų palėpėje ir įsirengiau panašius treniruoklius bei kliūtis (įvairios laipiojimo sienelės, įranga kybojimui). Dabar sutaupytą laiką ir pinigus galiu skirti savo šeimai, o ir rezultatai dabar žymiai geresni.“ – džiaugėsi sportininkas.

Pagalba ir parama mėgėjams – OCR Lithuania

Artur prisipažino, jog matydamas, kokiame aukštame lygyje sportuoja Lietuvos ir pasaulio čempionas Renaldas, jis greitai tapo jo paties autoritetu. Sportininkai tarpusavyje netruko susipažinti. Po kurio laiko, Artur iš Renaldo ir Lietuvos ekstremalaus bėgimo asociacijos sužinojo viską, apie tai, ko reikia norint dalyvauti Lietuvos ar tarptautinėse pirmenybėse.

„Žingsnis po žingsnio, pradėjau domėtis čempionatais, kvalifikacijomis. OCR asociacija man pagelbėjo sprendžiant visus organizacinius ir techninius klausimus.“ – pasakojo Artur.

Nuo mėgėjo iki pasaulio čempiono

Sportininkas prisipažino, kad jo svajonė – vieną dieną užlipti ant Europos ar Pasaulio čempionato pakylos.

„Tikiu, kad vieną dieną ši akimirka tikrai ateis. Aišku, dabar, kaip pirmam, ruošiuosi Europos ir Pasaulio čempionatams. Norėčiau savo amžiaus grupėje būti bent jau 20-tuke.“ – atviravo Artur.

„Kiekvienos varžybos yra skirtingos: trasa, kliūtys – niekada nežinai ko galima laukti. Vienur svarbu bėgimas, kitur gali tiesiog eiti, bet, jeigu rankos silpnos – tavo šansai laimėti stipriai sumažėja.“ – pasakojo sportininkas.

Artur jau turi visas reikiamas kvalifikacijas artėjančiuose tarptautiniuose čempionatuose. Visgi, norint dalyvauti Rusijoje vykstančiame Pasaulio čempionate, jis Lietuvoje vykstančiame „Alfa Run“ bėgime turės papulti bent jau į geriausiųjų dešimtuką.

Paklaustas, kuo jis yra pranašesnis už kitus sportininkus, Artur iškart atšovė: „Prisitaikyti prie nestandartinių orų sąlygų (šlapia, pelkės, žiema, šaltis) man – vienas malonumas. „Atšaldytas“ protas man padeda išlaikyti ištvermę. Kaip sakant – kuo blogiau – tuo geriau!“ – šypsojosi Artur Pulsa.

Šiais metais Pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionatas vyks rugsėjo 17-20 d. Rusijoje, Sočyje, Rosa Khutor Ski Resort. Čia dalyvių lauks 100m, 3km ir 12+km trasos.

Pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionato reikalavimai:

  • Būti OCR Lithuania asociacijos nariu (metinis nario mokestis 10 eurų);
  • Turėti kvalifikaciją, suteiktą OCR Lithuania asociacijos arba kvalifikaciją, suteiktą Europos OCR federacijos;
  • Gauti OCR Lithuania asociacijos pritarimą dalyvauti Pasaulio čempionate;
  • Turėti medicinos pažymą, galiojančią Pasaulio čempionato metu.

Norintys kvalifikuotis, tą galės padaryti šiais metais Lietuvoje vyksiančiose varžybose ir Europos čempionate:

„Alfa run“, kurios vyks gegužės 30 d. šeštadienį Pamarziuose, Lietuvoje (elito bėgimas); Daugiau informacijos čia. 

„Bebro kelias“, kurios vyks rugpjūčio 1 d. šeštadienį Pamusėje Širvintų rajone Lietuvoje (bėgimas su laiko fiksavimu); Daugiau informacijos čia. 

Visi norintys prisijungti prie OCR Lithuania asociacijos, užsukite čia. 

Reikalauja Vilniaus atliekų deginimo jėgainę viešai skelbti apie išmetamas medžiagas

Previous article

Mokytojų stygius auga: kas ugdys šalies moksleivius?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sportas