KultūraMiestasNaujienos

Vasarį Pamėnkalnio galerijoje — tapytojos J. Aukštikalnytės-Varkulevičienės paroda

0
Vasario 4 d., antradienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma tapytojos Jovitos Aukštikalnytės-Varkulevičienės kūrybos paroda „Daiktai ir reiškiniai”.
Parodoje menininkė pristato kūrinius, sukurtus per pastaruosius dvidešimt metų, tačiau kolekcijoje vyrauja naujausi darbai. Juose autorė atsigręžia į asmeninę erdvę, autentišką kasdienybės patyrimą, sąsajas su konkrečiomis vietomis ir situacijomis.
J. Aukštikalnytė-Varkulevičienė: „Daugelis mūsų esame savo aplinkos stebėtojai — tai atveria neaprėpiamas galimybes užslėptai tikrovei pažinti. Aš taip pat esu panirusi į nuolatinę kasdienybės ir savo reakcijų į ją stebėseną. Tai yra mano tapybos „medžiaga“. Mane domina supančių daiktų, vaizdų, reiškinių virsmas tapyboje. Nekuriu istorijų ar pasakojimų, tapyboje domina tapybos klausimai, atveriantys matomų daiktų nematomas puses.
Kai kurios mintys ateina dar iš vaikystės pasaulio, o kartais iš dabarties šviesos. Tuo pačiu jaučiu ir sava logika sudėliotos buities bei kasdienio buvimo grožį, ir buitišką kasdienybės atšiaurumą. Tai, ką išgyvenu, lydosi ir sluoksniuojasi tapybos paviršiuose. Tapyba padeda sustoti, įsižiūrėti į paprastus daiktus ir neskubant patirti, kad supantieji daiktai nėra tuo, kuo jie man atrodo.
Kolekcionuoju šiuos įspūdžius, remiuosi šia jausmine patirtimi, kaip galimybe žvelgti į fizinę aplinką gryna mintimi, su dvasiniu jutimu ir tapybos kalba išreikšti tai, kas man svarbu, kas mane jaudina.”
Jovitos Aukštikalnytės-Varkulevičienės paroda „Daiktai ir reiškiniai” Pamėnkalnio galerijoje vyks iki vasario 25 d. Keturis vasario mėnesio savaitgalius galeriją bus patogu aplankyti nemokamu Vilniaus miesto autobusu „Su-Menėk“. Parodos lankymas — nemokamas.

dsgalerija.lt nuotr.

Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Kviečiame į Jurgitos Jasponytės poezijos knygos pristatymą

Previous article

Lazdynų baseino statybos pristabdytos dėl rangovo kaltės

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra