KultūraMiestasNaujienos

Kviečiame į Jurgitos Jasponytės poezijos knygos pristatymą

0

Vasario 13 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į susitikimą su poete Jurgita Jasponyte ir naujausios autorės knygos „Vartai Auštrieji“ pristatymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6), konferencijų salėje (3 a.). Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Knygos pristatyme dalyvaus literatūrologė, poetė Lina Buivydavičiūtė ir muzikantas Gediminas Žilys.

Jurgitos Jasponytės knyga „Vartai Auštrieji“ dalyvauja akcijoje Metų knygos 2019 rinkimai. 

„Vartai Auštrieji“ – antroji savitai folkloro ir lietuvių mitologijos motyvus su asmeniniais išgyvenimais ir refleksijomis perpinanti poetės knyga. Ji iš dalies pratęsia pirmosios knygos „Šaltupė“ temas: atvirus pasakojimus apie motinystę, vaikystę, moters brendimą, pavaizduotus per baltiškosios pasaulėjautos ir pasaulėžiūros įvaizdžius.

„Vartai Auštrieji“ – įdomiai ir talentingai šiuolaikinę jauseną, verlibrą ir folkloro klodus derinanti knyga. Ji remiasi tiek dainomis, tiek pasaulio ir lietuvių poezijos tradicija – jos nemėgdžiodama, bet pratęsdama.

Jurgitos Jasponytės pirmoji knyga „Šaltupė“ (2014) susilaukė pasisekimo ir pripažinimo – rankraštis laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos kasmet organizuojamą „Pirmosios knygos“ konkursą, leidinys buvo įvertintas Zigmo Gėlės premija už geriausią poezijos debiutą, pateko į 2014-ųjų „Metų knygos“ rinkimų poezijos penketuką.

vilnius.lt informacija

Vilnius Coffee Festival 2020 – naujos pažintys ir netikėti skoniai

Previous article

Vasarį Pamėnkalnio galerijoje — tapytojos J. Aukštikalnytės-Varkulevičienės paroda

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra