KultūraŽmonės

Traumatologės tapybos darbų paroda ligoninėje

0

Lapkričio 15 d. 15 val. Laisvės al. 17, Kauno klinikinės ligoninės miesto centro padalinyje rengiamas gydytojos ortopedės traumatologės Renatos Kielaitės tapybos parodos „Žingsniai“ atidarymas.

Traumų punkto ir stacionaro koridorius papuošė čia dirbančios gydytojos kūriniai. Visus juos sieja viena tema – liga ir kelias į pasveikimą, paciento ir traumatologo dialogas.

„Jos darbai yra profesionalūs, turi terapinį poveikį, o spalvos kuria gerą nuotaiką ir uždaras erdves paverčia atviromis“, – medikės kūrinius apibūdina dailininkė Aušra Mačiulytė. Pasak jos, šiais laikais kiekvienas daiktas gali būti menas, bet jis tokiu tampa tik tada, kai įgyja gilesnę idėją. „Renatos darbuose ši idėja yra dialogas su pacientu“, – sakė A. Mačiulytė.

Ir paveikslų pavadinimai yra tarsi pokalbis bei ligonio būsenų analizė: „Neskubėk“, „Pavyks“, „Atodūsis“, „Neigimas“, „Drąsa“, „Džiaugsmas“ ir t.t. Ar nestebina, kad chirurgė, kuriai operuojant būtinas preciziškas tikslumas, išbando meno sritį, kur daug spontaniškumo? „Šiuolaikinis žmogus yra įvairiapusis, gyvename tokiame amžiuje, kur neužtenka vienos profesijos, vieno pomėgio. Be to, ir chirurgija yra savotiška tapyba“, – mano A. Mačiulytė.

Kielaitė sako, kad jai visada buvo įdomu, kodėl žmogų užklumpa liga, nelaimingas įvykis ir kaip jis su tuo susidoroja psichologiškai. „Liga nėra tik tam tikros kūno dalies negalavimas, kurį mes, medikai, turime pagydyti, – įsitikinusi R. Kielaitė. – Pacientui kyla daug emocijų, apmąstymų, kurie irgi svarbūs gydymo procese: nustebimas, klausimai sau, kodėl taip įvyko, baimė, neigimas, susitaikymas, gimusi viltis, sudėtingas reabilitacijos procesas ir pagaliau pasveikimas. Man įdomus visas šis kelias, šie žingsniai gydymo procese. Pastebėjau, kad kuo pacientai greičiau susitaiko su liga ir pradeda optimistiškai, pozityviai žiūrėti į gydymą, lengviau ir greičiau pasveiksta.“

Iš pradžių  pirmieji paveikslai ligoninėje buvo pakabinti medikės darbo kabinete. „Paskui kelis paveikslus atnešiau kolegoms. Ciklas „Žingsniai“, manau, labai tinka ligoninės erdvei. Tikiuosi, jie harmoningai į ją įsilies ir suteiks pacientams bei medikams gerų jausmų“, – šypsosi R.Kielaitė.

 

 

Maloniai kviečiame į parodos atidarymą ir pabendrauti su autore.

Kauno klinikinės ligoninės inf. 

Šiandien švenčiama tarptautinė GIS diena – ką žinome apie šią technologiją?

Previous article

Naujas investuotojų traukos objektas Kaune – Aleksoto inovacijų pramonės parkas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra