MokslasNaujienosSveikata

Tradicija tęsiasi – LSMU suburs visuomenės sveikatos specialistus

0

Nacionalinė visuomenės sveikatos konferencija kasmet tampa vieta, kurioje kartą per metus galima sutikti geriausius Lietuvos ir pasaulio visuomenės sveikatos specialistus. Jau kelelius metus sveikatos srities atstovai, taip pat esami ir būsimi šalies vadovai, atsižvelgdami į svarbiausias aktualijas, Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykstančioje konferencijoje dalijasi idėjomis, kaip prisidėti prie šalies plėtros gerinant gyventojų sveikatą.

Gruodžio 4-ąją vyksianti jau 4-oji konferencija, kurios tema – „Visuomenės sveikata gerovės valstybei“ – tradicijų nekeičia. Jos organizatoriai kviečia dalyvauti ir aptarti gerovės valstybės modelį ir pasidalyti mintimis, kaip prie gerovės valstybės plėtojimo gali prisidėti sveikatos specialistai. Šia proga kalbiname Konferencijos organizacinio komiteto pirmininką, LSMU MA Visuomenės sveikatos fakulteto profesorių Mindaugą Stankūną.

Kaip kilo idėja organizuoti tokią konferenciją?

Mintis, kad reikia rengti nuolatines visuomenės sveikatos ir kitų sričių specialistus telkiančias konferencijas, jau sklandė seniai. Pirmą kartą ši idėja buvo aptarta dar 2006 metais per Lietuvos visuomenės sveikatos asociacijos suvažiavimą. Tačiau pirmieji konkretūs postūmiai prasidėjo 2016 metais, kai vykdydami Sveikatos netolygumų mažinimo projektą („Norway Grants“) ir susitikę su įvairiais visuomenės sveikatos srityje dirbančiais specialistais pastebėjome, kad nėra tokio kasmetinio renginio, kuriame šie specialistai galėtų susitikti ir pasidalyti gerąja savo patirtimi, padiskutuoti, sužinoti svarbiausias aktualijas ir tiesiog pabūti. Taip atsirado mintis organizuoti nacionalines visuomenės sveikatos konferencijas, kur kiekvienas renginys turėtų savo pagrindinę temą. Šių metų konferencija yra skirta aptarti visuomenės sveikatos ir kitų sričių specialistų indėlį kuriant gerovės valstybę. Tema pasirinkta atsižvelgiant į šiuo metu ypač plačiai aptariamą gerovės valstybės modelį.

Teko girdėti, kad konferencija kasmet sulaukia didelio būrio dalyvių, išskirtinių pranešėjų, joje netgi vyksta mankštos.

Tikrai taip. Kiekviena praėjusi konferencija sulaukdavo net 400 dalyvių iš visos Lietuvos. Mums taip pat puikiai sekėsi pritraukti ir įdomius pranešėjus. Labai džiugu, kad šioje konferencijoje pranešimus skaito ne tik sveikatos specialistai, tačiau sulaukiam pranešimų ir iš tokių visuomenėje žinomų asmenų kaip dabartinis šalies Prezidentas J. E. Gitanas Nausėda, prof. Liudas Mažylis, žurnalistas Andrius Tapinas, aktorė Jurgita Jurkutė, muzikantas Vidas Bareikis ir kiti.

Konferencijoje dalyvavo ir G. Nausėda. lsmuni.lt nuotrauka

Šiais metais pranešimą skaitys ir žinomas ekonomistas prof. Raimondas Kuodis. Ypač džiaugiamės, kad pas mus į konferenciją atvyksta Jo Ekscelencija Nepaprastasis ir įgaliotasis Suverenaus Karinio Hospitaljerių Maltos ordinoambasadorius Lietuvai Manfred’as Ritter’is Mautner’is von Markhof’as. Mankštelių tradicija tarp pranešimų tikrai išliks ir šiais metais.

Kuo šių metų konferencija skirsis nuo praėjusiųjų?

Pirmiausia šių metų konferencija sutampa su LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto 25 metų jubiliejumi. Ši sukaktis yra svarbi ne tik mūsų fakulteto dėstytojams ir studentams, bet ir absolventams, kurių per tuos metus tikrai yra susikaupęs įspūdingas skaičius. LSMU MA Visuomenės sveikatos fakulteto dekanės pranešimas atidarys konferenciją ir bus skirtas fakulteto raidai bei jo vaidmeniui Lietuvos sveikatos sistemoje pristatyti.

Šiemet nusprendėme nedaryti atskirų teminių sesijų. Vietoje jų bus trys plenariniai posėdžiai. Pirmuose dviejuose bus kviestinių lektorių pranešimai. Paskutiniame – trečiajame – posėdyje savo tyrimų rezultatus ir gerosios praktikos pavyzdžius galės pristatyti kiti šios konferencijos dalyviai.

Dėkojame už pokalbį ir sėkmės konferencijoje.

Ačiū Jums, taip pat visai didelei komandai, kuri prisideda prie šios konferencijos organizavo. Ačiū ir dalyviams, kurie kiekvienais metais atvažiuoja į mūsų Universitetą ir padaro šią konferencija tikra visuomenė sveikatos švente.

4-oji nacionalinė visuomenės sveikatos konferencija „Visuomenės sveikata gerovės valstybei“ vyks LSMU MA Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, Kaunas). Registruotis į konferenciją vyksta iki lapkričio 30 dienos galite čia.

Visą naujausią informacija apie konferenciją rasite konferencijos tinklalapyje.

lsmuni.lt informacija

 

Šalyje sparčiai augo darbo pajamos: tarp trečiojo ketvirčio lyderių ir Kaunas

Previous article

Tarptautinė komanda VDU rengs ugdymo programą gabiems vaikams

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Mokslas