Rajonas

Posėdžiavo Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro nariai

0

kovo 17 d. vyko Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) narių posėdis, kurio metu numatyti reikalingi veiksmai valstybės mastu paskelbto karantino metu, siekiant stabdyti koronaviruso plitimą.

Buvo nutarta aktyvuoti Ekstremalių situacijų operacijų centrą. Operacijų centro vadovu buvo paskirta Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Infekcijų kontrolės gydytoja Elena Mirinavičienė.

Atsižvelgiant į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro (VESOC) sprendimą bei reaguojant į naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, posėdžio metu buvo nagrinėjamos galimybės aprūpinti patalpomis asmenis, kurie pageidauja saviizoliacijos. Jos būtų skirtos žmonėms, kurie grįžta iš paveiktų šalių ir neturi galimybių izoliuotis savarankiškai nuo kitų kartu gyvenančių asmenų. Patalpos turi atitikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro higienos sąlygų reikalavimus.

Savivaldybė parinko kelias seniūnijas, kuriose yra parengtos atitinkamos patalpos bei sudaryta sutartis su rajone esančiu viešbučiu dėl tokių patalpų nuomos.

Posėdžio metu taip pat aptarti ir kiti aktualūs karantino metu taikomi veiksmai. Kalbėta apie autobusų vairuotojų ir keleivių apsaugos priemones, daugiabučių higienos sąlygų reikalavimų užtikrinimą. Kalbėdami apie daugiabučius kaip erdves, kuriose yra daug bendro naudojamo ploto, centro nariai palaikė idėją raginti gyventojus laikytis higienos sąlygų reikalavimų: dažniau vėdinti patalpas, papildomai dezinfekuoti durų rankenas, kitas rankomis dažnai liečiamas detales (turėklus, atlošus ir kt.). Posėdžiavę ESOC nariai pasiūlė per namų administratorius paraginti gyventojus laikytis higienos reikalavimų, ant daugiabučių sienų netrukus bus išplatinti skelbimai su rekomendacijomis.

Grįžę iš koronaviruso paveiktų šalių į Vilniaus rajoną bei neturintys galimybės izoliuotis namuose, gali kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorių Robertą Kovalevskį tel. +370 672 48381.

Primename, kad je jaučiate infekcijos simptomus ir lankėtės COVID-19 paveiktose teritorijose ir / ar turėjote kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu – neikite pas šeimos gydytoją, o nedelsiant skambinkite trumpuoju telefonu 1808 (visą parą visoje Lietuvoje, nemokamai), praneškite apie susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus.

Kviečiame sekti aktualią ir naujausią informaciją, skelbiamą Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas.

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Dėl koronaviruso ir gripo plitimo prevencinių priemonių

Previous article

Ekstremalioji situacija dėl koronaviruso: Nenugalimos jėgos aplinkybės sutartyse

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas