Rajonas

Dėl koronaviruso ir gripo plitimo prevencinių priemonių

0

Siekdami mažinti koronaviruso, o taip pat ir gripo plitimo grėsmę, kreipiamės į daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojus bei šių namų gyventojus,prašydami užtikrinti prevencinių priemonių daugiabučių namų laiptinėse vykdymą. Taip pat šių prevencinių priemonių prašome laikytis ir individualių namų gyventojų.

– Pagal galimybes kuo dažniau drėgnai valyti su paviršių valymo priemonėmis laiptinių turėklus, durų rankenas ir kt. paviršius, kurie dažnai liečiami rankomis. Laiptinių grindis valyti tik drėgnu būdu. Atlikus valymo darbus išvėdinti laiptinių patalpas sudarant skersvėjį.

– Gyventojams rekomenduojama dažniau plauti rankas, stengtis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos, laikytis kosėjimo čiaudėjimo etiketo.

– Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, masinio žmonių susibūrimo vietų, ypač asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, ar tiems, kurių imunitetas nusilpęs.

– Kasdien vėdinti gyvenamąsias patalpas, valyti jas drėgnu būdu.

Pajutus pirmuosius peršalimo ar į gripą panašius simptomus: ūmi ligos pradžia, karščiavimas, bendras silpnumas, galvos, raumenų skausmas ir nors vienas šių kvėpavimo takų sistemos simptomų: kosulys, gerklės skausmas, dusulys, prašome likti namuose (nevykti į darbą, ugdymo įstaigas ir kt.), neplatinti užkrato, o kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus ir lankėtės COVID-19 paveiktose teritorijose ir / ar turėjote kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu  – neikite pas šeimos gydytoją, o nedelsiant skambinkite trumpuoju telefonu 1808 (visą parą visoje Lietuvoje, nemokamai), praneškite apie susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija
Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Vilniaus savivaldybė inicijuoja paramos medikams rinkimą

Previous article

Posėdžiavo Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro nariai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas