Naujienos

Kokius pratimus būtina atlikinėti po kelio operacijos?

0

Reabilitaciniai pratimai po kelio operacijos visų pirma turėtų sustiprinti sąnarį, grąžinantį į pilną formą. Dažnai per didelis silpnumas dėl ilgalaikės imobilizacijos, labai apsunkina normalų sąnario judrumą po traumos, kurį lydi skausmas esant per dideliam krūviui.

​​Kūno regeneracija yra labai svarbi, tačiau tiesa taip pat ta, kad nuo šiol jūs turite kibti į darbus, kuriuose geriausia, kad jus prižiūrėtų patyręs kineziterapeutas. Palyginti nedideliam procedūrų skaičiui reikalinga absoliuti sąnario imobilizacija. Po kryžminių raiščių rekonstrukcijos, menisko operacijos ir net kelio sąnario endoprotezavimo, reabilitaciją galima pradėti kitą dieną po operacijos. Ankstyva mobilizacija po operacijos leidžia greičiau pasiekti rezultatus vėlesniame reabilitacijos etape.

Mankšta yra labai svarbus reabilitacijos po operacijos komponentas, bet ne vienintelis. Labai svarbu į fizioterapijos procesą įtraukti manualinę terapiją praėjus kelioms dienoms po operacijos. Daugelis žmonių laukia gydymo, kol bus pašalintos siūlės ir visiškai išgydytos chirurginės žaizdos. Visiškai blogas požiūris. Manualinę terapiją, ypač su limfodrenažo elementais, galima pradėti ir anksčiau, o siūlai tam, ne kliūtis. Manualinės terapijos įgyvendinimas leidžia greičiau atsikratyti tinimo, skausmo ir pagerinti judesių amplitudę, o į fizinę formą norisi sugrįžti kuo greičiau ir saugiau.

Kiekvieną turėjęs kelio operaciją, turėtų kreiptis į kineziterapeutą, kuris individualiai parenka pratimų kompleksą, kurį galima atlikti šiame etape, ir atsako į klausimus, susijusius su grįžimu į fizinę formą. Unikalus sveikatingumo ir terapijos centras suteikia individualias, subalansuotas sporto ir sveikatingumo programas.

Pratimai vandenyje taip pat labai veiksmingi. Tiesa, jie negali visiškai pakeisti pratimų ant žemės ir tradicinės reabilitacijos, tačiau labai gerai ją papildo. Vandens savybės vaidina pagrindinį vaidmenį reabilitacijos procese, todėl, panardinus kojas į skirtingą gylį, nustatomas skirtingas apkrovos lygis, hidrostatinis slėgis kontroliuoja bet kokį patinimą, o vandens klampumas leidžia atsispirti pasipriešinimui.

Be reabilitacijos, gydytojas ir kineziterapeutas gali rekomenduoti individualius papildomus pratimus, atliekamus namuose. Pratimai turi būti atliekami pagal kineziterapeuto nurodymus. Papildomų veiklų atlikimas savarankiškai pagreitina audinių regeneraciją ir atsistatymą. Kuo anksčiau kreipsitės į kineziterapeutą, tuo greičiau sužinosite, kaip vyks jūsų reabilitacijos programa.

Kaip nebrangiai nusipirkti naujas padangas?

Previous article

Įdomios dovanos darbo kolektyvui

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos