Miestas

Vilniaus savivaldybė inicijuoja paramos medikams rinkimą

0

Vilniaus miesto savivaldybė, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir Aukok.lt komanda inicijuoja paramos rinkimą medikams. Tokia iniciatyva kilo sulaukus daugybės gyventojų prašymų suteikti galimybę paaukoti koronaviruso fronte dirbantiems sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams.

„Nuo to, kaip pasirūpinsime medikais, priklauso mūsų visų sveikata. Todėl mes paprašėme miesto ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio ugdymo įstaigų pasirūpinti jų vaikų priežiūra šiuo metu, kai jos turėtų būti uždarytos. Todėl dabar atsiliepiame į visuomenės norą parodyti savo palaikymą medikams finansine parama“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak jo, miestas savo ruožtu skiria ir dar skirs tiek lėšų medikų apsaugai, kiek tik reikės užtikrinti kiekvieno jų saugumą.

Šioje akcijoje surinktos paramos lėšomis bus įsigytos apsauginės kaukės, pirštinės, dezinfekcinės ir kitos priemonės, kurios bus tiekiamos medikams, tiesiogiai dirbantiems ir turintiems kontaktą su sergančiais arba galimai sergančiais asmenimis ligoninėse. Visos surinktos lėšos bus skirtos priemonių įsigijimui ir tiekimui, jokie administraciniai mokesčiai netaikomi. Priemonės bus perkamos ir teikiamos ligoninėms nuolat, atsižvelgiant į surinktą paramos sumą ir esamą poreikį, o informacija apie tai teikiama ir nuolat atnaujinama šiame puslapyje.

„Primenantiems, kad medikus viskuo turi aprūpinti valdžia, noriu pabrėžti – tai tikrai nėra prievarta, tai tik galimybės prisidėti sukūrimas. Žmonių parama medikams, neabejoju, kaip solidarumo aktas svarbus abiem pusėms“,  – sakė R. Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybė jau įsigijo 20 000 respiratorių, skirtų medikams, artimiausiu metu planuoja nusipirkti dar 100 000. Taip pat (pridėk info apie plaučių vent aparatus, kiek perkam, kiek planuojam).

Vakar Vilniaus miesto savivaldybė pristatė ir naują tinklalapį baugokai skambančiu, bet visų jau įsimintu pavadinimu www.karantinas.lt. Čia galima rasti visą ir nuolat atnaujinamą informaciją apie savivaldos sprendimus ir naujienas, susijusias su koronaviruso aktualijomis, Vyriausybės nutarimus, o taip pat – visas iniciatyvas ir idėjas, padėsiančius gyvenimą karantino sąlygomis padaryti kuo lengviau ištveriamą.

Mobilūs COVID-19 patikros punktai Vilniuje kol kas nestartuoja, laukiama SAM nurodymų (papildytas)

Previous article

Dėl koronaviruso ir gripo plitimo prevencinių priemonių

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas