Sportas

„Žalgirio“ stebuklas: septynių taškų deficitas ištirpo per minutę

0

Įspūdingą pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (3-3), kuris Stambule per paskutinę minutę panaikino 7 taškų deficitą ir 79:76 įveikė Stambulo „Fenerbahče“ (1-5). Visas mačas buvo įtemptas, tačiau paskutinę minutę Kauno „Žalgiris“ visus žiūrovus privertė žavėtis jų susikaupimu – kova virė iki paskutinės sekundės.

Žalgiriečių puolimą atidarė Alexo Perezo prasiveržimas ir Jocko Landale‘o perdavimas kampe laisvam likusiam Artūrui Milakniui – 5:4. Starto penkete rungtynes pradėjęs Paulius Jankūnas pasižymėjo po atkovoto kamuolio puolime, o A.Perezas puikiais perdavimais lengviems taškams išvedė J.Landale‘ą ir P.Jankūną – 11:9. Trečiasis A.Perezo rezultatyvus perdavimas dar kartą leido taškus pelnyti J.Landale‘ui (13:11), bet varžovai išsiveržė į priekį. Kėlinio pabaigoje rezultatą lygino baudas realizavęs Zachas LeDay ir sunkų metimą pataikęs Thomasas Walkupas – 17:17.

Antrojo kėlinio pradžioje Marius Grigonis vis provokavo Leo Westermanno pražangas, sumetė 2 baudas, o J.Landale‘o dėjimas, A.Perezo tritaškis ir Z.LeDay prasiveržimas išvedė žalgiriečius į priekį 26:23. Tada „Fenerbahce“ spurtavo 8:1 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Išradingą metimą prasiveržęs pro galinę liniją įmetė M.Grigonis, o tritaškį iš kampo pataikė Nigelas Hayesas, bet savo 16-ąjį tašką rinkęs Nando De Colo išlaikė šeimininkus priekyje – 33:40.

Z.LeDay puikia užtvara ir perdavimu sukūrė progą iš toli pataikyti M.Grigoniui, o kitoje atakoje sumetė baudas – 38:41. P.Jankūnas rezultatyviai užbaigė ataką „2+1“, M.Grigonis bei A.Perezas pridėjo po dvitaškį ir rezultatas tapo lygus – 47:47. „Fenerbahce“ atsakė penkiais greitais taškais ir, nepaisant Z.LeDay ir P.Jankūno taškų, po trečiojo kėlinio pirmavo 52:59.

J.Landale‘as dvitaškiu atidarė ketvirtąjį kėlinį, tačiau netrukus gavo penktąją asmeninę pražangą. Kamuolį perėmęs T.Walkupas sukūrė progą dvitaškiu su pražanga pasižymėti Z.LeDay – 57:61. Nors T.Walkupas pataikė mindamas tritaškio liniją, šeimininkai vėl atsiplėšė 61:69. N.Hayeso ir E.Ulanovo tolimi metimai artino „Žalgirį“ iki 67:69, bet „Fenerbahce“ vėl truktelėjo pirmyn (67:74). M.Grigonis rinko 5 taškus iš eilės, o perėmus kamuolį N.Hayesas artino žalgiriečius iki minimumo – 75:76. Apsigynę svečiai puolimą perdavė į M.Grigonio rankas, kuris pelnė dar 4 taškus ir išplėšė pergalę „Žalgiriui“ Stambule – 79:76.

„Žalgiris“: M.Grigonis 19, Z.LeDay 16 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (6 atk. kam.), N.Hayesas 9, J.Landale‘as 8, A.Perezas 7 (4 rez. perd.), T.Walkupas 4 (5 rez. perd.), E.Ulanovas 4, A.Milaknis 3, M.Gebenas 0.

„Fenerbahce“: N.De Colo 29 (4/5 trit.), K.Sloukas 13 (9 rez. perd., 2 per. kam.), D.Williamsas 12.

Pirmosiose šios savaitės rungtynėse abi šio vakaro varžovės patyrė pralaimėjimus. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje išplėšė pratęsimą, bet galiausiai 70:82 nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai. Iki šiandienos varžybų žalgiriečiai savo sąskaitoje turėjo 2 pergales ir 3 pralaimėjimus.

Savo ruožtu „Fenerbahce“ krepšininkai trečiadienį išvykoje 55:67 pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ ekipai. Per pirmąją rungtynių pusę turkai surinko tik 21 tašką – tai antras blogiausias jų rezultatas per visą klubo istoriją.

Iš viso per pirmuosius penkis turus Stambulo klubas pergalę šventė tik vieną kartą. Tiesa, net ketverias rungtynes „Fenerbahce“ žaidė svečiuose, o vienintelė pergalė būtent ir buvo iškovota namų aikštėje, kai trečiojo turo rungtynėse 87:80 buvo įveikta Vitorijos „Baskonia“ komanda.

Tąkart geriausias karjeros rungtynes sužaidė „Fenerbahce“ naujokas Nando De Colo, pelnęs 39 taškus. Jo surinkti 44 naudingumo balai leido jam paveržti naudingiausio žaidėjo titulą iš Zacho LeDay, kuris pergalingose žalgiriečių rungtynėse prieš Madrido „Real“ buvo surinkęs 35 naudingumo balus.