MiestasNaujienosRenginiai

Vilniuje skelbiami muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursai

0

Vis dažniau užsienio kino kūrėjai pasirenka Vilnių savo filmavimams, o sostinės muziejai savo lankytojų skaičiumi vis patenka į lankomiausių visos šalies muziejų penketuką – Vilnius turi kuo sudominti ir įtraukti ne tik miesto svečius.

Sostinė nusprendė paskatinti muziejų ir kino organizacijų atvirumą ir didesnę integraciją į Vilniaus miesto gyvenimą, prisidedant prie neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo – pirmą kartą skelbia muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursus. Kino edukacinių programų konkursui bus skirta 50 tūkst. eurų., muziejų – 120 tūkst. eurų finansavimas.

„Užsienio kūrėjai vis dažniau pasirenka Vilnių filmavimams, nes Vilnius – kinui ypač draugiškas ir patrauklus miestas, o lietuviai turi galimybę savo miestą išvysti didžiuosiuose ekranuose. Per pastaruosius kelerius metus Vilnius išgarsėjo kaip įvairiausias epochas atspindinti filmavimo aikštelė, o plečiantis kino sektoriui mieste daugėja kūrybinių veiklų, edukacijų, ekskursijų, kurios pristato kino sektorių, Lietuvos ir užsienio kūrėjus, jų veiklą. Muziejai ir jų edukacinės programos taip pat kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų, o muziejų edukacijų temų įvairovė tik didėja, muziejuose supažindinama ne tik eksponatais, bet ir ugdomas kūrybingumas, vyksta socialinių ir emocinių gebėjimų lavinimas, vykdomos integruotos pamokos“, – sako mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

S. Žiūros nuotr.

Muziejų edukacinių programų finansavimo konkursu siekiama saugoti ir puoselėti Vilniaus miesto kultūros tapatumą bei jį aktualinti, susieti kultūros paveldo vertybių kaupimą, saugojimą, tyrimus, restauravimą ir konservavimą su visuomenės kultūros poreikių tenkinimu ir kultūros paslaugų bei informacijos visuomenei teikimu, skatinti muziejų atvirumą ir didesnę integraciją į Vilniaus miesto gyvenimą, taip pat – skatinti neformalųjį vaikų ir suaugusiųjų švietimą per inovatyvių, interaktyvių, kūrybiškų ir įtraukių edukacinių programų vykdymą, plėtrą. Kino edukacinių programų finansavimo konkursu siekiama puoselėti Vilniaus miesto kino edukacijos ir kino kultūros sklaidos veiklas ir skatinti kino kultūros ir kino kūrėjų kūrybinę raišką.

Muziejų edukacinių programų finansavimo konkurse gali dalyvauti muziejai, kurie yra įsteigti fizinių ar juridinių asmenų, neatsižvelgiant į jų teisinę formą, kurių buveinė yra Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir kurie užsiima ar verčiasi materialinių ir dvasinių kultūros vertybių bei gamtos objektų kaupimu, saugojimu, restauravimu, tyrimu, eksponavimu bei populiarinimu. Konkurse negali dalyvauti nacionaliniai muziejai, respublikiniai muziejai, žinybiniai muziejai, Vilniaus miesto savivaldybės muziejai, ir kiti muziejai, gaunantys nuolatinę valstybės ar Vilniaus miesto savivaldybės dotaciją savo veiklai vykdyti.

GO Vilnius nuotr.

Kino edukacinių programų finansavimo konkurse gali dalyvauti juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, neatsižvelgiant į jų teisinę formą, kurių buveinė yra Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir kurie užsiima ar verčiasi kino srities veikla. Konkurse negali dalyvauti kino srities organizacijos, gaunančios nuolatinį valstybės ar Vilniaus miesto savivaldybės finansavimą savo veiklai vykdyti.

Pagrindinis muziejų ir kino organizacijų, norinčių dalyvauti konkursuose, vertinimo kriterijus – veiklos programos, kurios turi būti teikiamos tik internetu, pasinaudojant Vilniaus miesto savivaldybės Elektronine paslaugų valdymo sistema.

Konkursų nuorodas ir veiklos programas teikimui rasite čia:

Muziejų edukacinių programų finansavimo konkursas: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Muzieju-edukaciniu-programu-finansavimo-konkursas

Kino edukacinių programų finansavimo konkursas: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Kino-edukaciniu-programu-finansavimo-konkursas

Veiklos programos konkursui teikiamos iki 2020 m. kovo 20 d. (įskaitytinai)!

Kontaktinis asmuo informacijai:Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Daiva Meilutė-Šeršniova. Tel. (8 5) 211 2385, El. p. daiva.meilute@vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyriaus informacija

Savivaldybė įspėja: nekilnojamojo turto vystytojai pardavinėja neegzistuojančius būstus

Previous article

Vilniuje sulaikytas kyšininkavimu įtariamas advokatas ir policijos pareigūnas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas