MiestasNaujienosŠeimaSveikata

Vilniuje planuojama steigti kompleksinių paslaugų centrą negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams

0

Vilniuje planuojamas naujas Kompleksinių paslaugų centras vaikams turintiems negalią ir jų šeimos nariams Lakštingalų g 9.

Sausio 29 dieną, 18 val. vilniečiai kviečiami į būsimo centro projekto viešą pristatymą Vilniaus miesto savivaldybės 215 salėje.

120 vietų centre planuojamos teikti ankstyvosios reabilitacijos paslaugos, kai raidos sutrikimai dar tik įtariami, dienos socialinės globos paslaugos, įtraukusis darželis, metodinis centras, paslaugos bus teikiamos ne tik vaikams, bet jų šeimos nariams, taip norima gerinti ne tik vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, bet skirti dėmesį visai šeimai, kaip visumai.

Planuojame, kad centre paslaugas teiks profesionalių specialistų komanda: socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, spec. pedagogas, logopedas, ergoterapeutas, psichologas, kineziterapeutas, reabilitologas, meno užimtumo specialistas ir kt. užtikrins savalaikį negalią turinčio vaiko raidos vystymąsi.

Vilnius sieks suteikti būtinas kompleksines paslaugas vaikams su negalia kuo ankstyvesniame periode, nes iki šiol dažnu atveju specialistams tenka koreguoti jau neteisingai išmoktus elgesio modelius, kai vaikui jau sukakę 4–5 metai. Tai tampa didžiuliu trukdžiu integruojantis į ugdymo įstaigas, bandant pritaikyti turimus įgūdžius savarankiškame gyvenime.

2018 metų duomenimis Vilniuje auga daugiau kaip 2,2 tūkst. vaikų su negalia, kuriems nustatytas sunkus, vidutinis arba lengvas neįgalumo lygis, iš jų vos 124 gauna dienos socialinės globos paslaugas. Pernai dienos socialinės globos paslaugų laukė 46 vaikai, o laukimo laikotarpis užtrunka iki  2,5-3 metų.

vilnius.lt nuotrauka

Per šiuos metus planuojama paruošti techninį projektą, o žiemą gauti ir statybos leidimą. Kompleksinis paslaugų centras galėtų pradėti  veiklą 2023 m. rugsėjį.  Preliminariai 3 metams planuojamas 4,5 mln. Eur. biudžetas.

Į centro pristatymą Vilniaus miesto savivaldybėje kviečiamos šeimos, specialistai dirbantys su negalią turinčiais vaikais, švietimo pagalbos specialistai, organizacijos ir visi suinteresuoti asmenys.

Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyriaus informacija

Išdalyti Lietuvos komunikacijos projektų apdovanojimai „PR Lapės“

Previous article

Gimnazijos modernizavimo projektą sutrikdžiusią įmonę savivaldybė įtraukė į „juoduosius sąrašus

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas