Mokslas

Streiko neprireiks: Vyriausybė ir mokytojų atstovai pasirašė atnaujintą kolektyvinę sutartį

0

Panašu, kad įspėjamasis pedagogų streikas suveikė. Pirmadienį Vyriausybėje pasirašoma pakoreguota švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis. Kaip portalui LRT.lt teigė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas, tai reiškia, kad planuoto streiko gruodį nebus.

Ketvirtadienį LŠMPS surengė dvejų valandų įspėjamąįį streiką. Pedagogų pasipiktinimas kilo po to, kai gavę kitų metų valstybės biudžetą pamatė, jog Vyriausybė nesilaiko savo įsipareigojimų ir biudžete numatė kone 60 mln. eurų mažesnę sumą, nei buvo sutarta. Anot E. Milešino, nesilaikoma buvo ir kai kurių kitų punktų, numatytų 2017-ųjų kolektyvinėje sutartyje.

Portalui LRT.lt E. Milešinas komentavo, kad sutartis galioja tokia pačia apimtimi, kaip ir liepos mėnesį, tačiau dabar, kaip aiškino E. Milešinas, numatyta, kad numatytas finansavimas mokyklas turi pasiekti nuo 2020-ųjų rugsėjo 1-osios. Sutarties pasirašymas reiškia, kad streiko apie kurį skelbė pedagogai, nebus.

„Dabar jau viskas yra Vyriauybės reikalas, nes sutartį pasirašo, tai reiškia, kad įsipareigojimus jie turi vykdyti“, – sakė LŠMPS pirmininkas.

Egidijus Milešinas. J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Pasirašymo ceremonijoje dalyvavo premjeras Saulius Skvernelis, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius bei keturių šios šakos profesinių sąjungų vadovai, pranešė Vyriausybė.

Premjeras Saulius Skvernelis po pasirašymo dėkojo profesinėms sąjungoms už socialinę partnerystę ir sakė besidžiaugiantis, kad pasirinktas dialogo ir supratimo kelias: „Suprantame, kad lūkesčiai yra dideli, jie pagrįsti, tačiau kalbantis, ieškant dialogo ir kompromiso galima viską pasiekti. Pasirašytos sutartys yra įgyvendinamos, o to, kas nėra numatyta įstatymuose, natūralu, kad nėra teisinio pagrindo įgyvendinti.“

lrt.lt  informacija

Patvirtintas Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas

Previous article

ŽIV testų vaistinėse parduota dvigubai daugiau nei pernai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Mokslas