MiestasSveikata

Sostinės ligoninėse – rekomendacijos nelankyti ligonių, atidedamos planinės operacijos

0

Sostinės savivaldybė ir toliau stiprina prevenciją bei kviečia vilniečius rūpintis savimi bei aplinkiniais – atsižvelgus į šiuo metu esančią situaciją dėl COVID-19 viruso grėsmės ir mieste įvedus ekstremaliosios situacijos padėtį, sostinės savivaldybei priklausančiose ligoninėse neribotam laikui atidedamos planinės ir nebūtinos operacijos. Vilniečiai taip pat kviečiami kurį laiką nelankyti savo artimųjų ligoninėse.

„Svarbiausias prioritetas – gyventojų apsauga. Dėl koronaviruso imamės papildomų priemonių, kurios padės užtikrinti pacientų saugumą esamomis aplinkybėmis. Savivaldybei pavaldžioms sveikatos apsaugos įstaigoms, atsižvelgus į faktą, kad virusas rizikingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, pateikėme rekomendacijas dėl pacientų lankymo srautų ribojimo. Tikimės, tai leis sumažinti galimą viruso plitimo riziką“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Esant ekstremaliai situacijai sostinėje, Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžioms stacionarinėms sveikatos priežiūros įstaigoms siūloma riboti pacientų lankymą įstaigos skyriuose bei atšaukti suplanuotus renginius (konferencijas, mokymus, kursus ir kt.). Nuo praėjusios savaitės ši tvarka įsigaliojo Vilniaus miesto klinikinėje, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėse, taip pat – Vilkpėdės, Šv. Roko, Grigiškių sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse bei Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Atsižvelgiant į teikiamų paslaugų specifiką ir atskirus atvejus (pvz., leisti vienam iš tėvų būti su sergančiu mažamečiu vaiku, leisti artimiesiems būti prie mirštančiojo palatoje) įstaigų vadovams palikta galimybė spręsti patiems, ar laikytis savivaldybės nurodymų. Ligonių slaugą bei maitinimą ir toliau užtikrins įstaiga, kurioje pacientas gydomas.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje laikinai atidedamos tik tos planinės operacijos, kurių pacientai gali laukti kelis mėnesius. Jei epidemiologine situacija šalyje neblogės, operacijos bus atnaujintos kitą savaitę. Visos operacijos, kurių neatlikimas gali pabloginti pacientų būklę, yra ir toliau bus atliekamos. Nepaisant esamos situacijos, visa būtinoji pagalba ir toliau teikiama be jokių sutrikimų. Visos skubios operacijos atliekamos įprasta tvarka, visi pacientai atvykę į priėmimo skyrių konsultuojami ir gydomi įprasta tvarka.

Planinių operacijų skaičius ribojamas siekiant apsaugoti ligoninėje besigydančius pacientus. Pavyzdžiui, Klinikinėje ligoninėje gydoma daugiausiai visame mieste terapinių ligonių, kurių didžioji dalis vyresni nei 60–70 metų ir serga keliomis lėtinėmis ligomis. Tai rizikingiausia pacientų grupė, kuri gali užsikrėsti koronavirusu.

Visa oficiali informacija apie koronavirusą: http://sam.lrv.lt/koronavirusas

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Tamprios pakavimo plėvelės

Previous article

Kaziuko mugės metu – laikini eismo ir viešojo transporto pakeitimai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas