MiestasNaujienos

Šalia Nemuno salos planuojama įrengti prestižinį rajoną

0

Kaune žadama pastatyti išskirtinį gyvenamųjų pastatų kompleksą ir verslo centrą. Statybos planuojamos šalia Nemuno ir H. ir O. Minkovskių gatvės, netoli numatomo M. K. Čiurlionio koncertų centro.

Architektūrinę koncepciją, kaip išplėtoti šią teritoriją, parengė nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko architektų studija. Šie pasiūlymai tęsia pernai parengtos viso kairiojo Nemuno kranto plėtros architektūrinės vizijos idėjas.

Atgims kairysis Nemuno krantas

,,Nepelnytai užmiršta buvusi pramoninė teritorija virs gyvu ir organišku rajonu gamtos apsuptyje. Rengdami architektūrinę koncepciją išnaudojame unikalią galimybę kurti miestą veidu atsisukus į Nemuną. Darniai sujungus gyvenamąją, biurų ir paslaugų funkcijas, naujojo kvartalo laikrodis su žmonėmis tiksės 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Ir visa tai – didžiausios Lietuvos upės, Aleksoto šlaitų miškų, Nemuno salos ir Kauno senamiesčio kaimynystėje“, –  sako R. Palekas.

Pasak jo, naujojo rajono koncepcija parengta atsižvelgiant į kompleksinę kairiojo Nemuno kranto urbanistinę viziją, kuri visuomenei pristatyta šių metų pradžioje. Pagal šią viziją, šalia naujojo rajono ateityje bus gausu traukos objektų: planuojamas koncertų centras, vandens sporto centras bei Mokslo muziejus. Salą su projekto teritorija taip pat numatoma sujungti nauju pėsčiųjų-dviratininkų tiltu. Šiuo metu jau įvykęs architektūrinis konkursas, išrinktas laimėtojas, pradėti parengiamieji darbai.

Rajonas – gamtos apsuptyje

Naujasis rajonas bus lengvai pasiekiamas ir labai arti miesto centro, tačiau apsuptas gamtos: Nemuno krantinių, Nemuno salos ir Aleksoto šlaitų.

R. Paleko teigimu, gamtos artumas diktavo ir architektūrinius naujojo rajono sprendinius. Siekiant sukurti projektuojamos teritorijos vizualinį ir emocinį ryšį su Nemunu, pirmojo vystymo etapo teritorijoje išnaudotas natūralus krantinės reljefo kitimas ir numatytos besileidžiančios upės link pėsčiųjų gatvelės. Pasirinkta nuosaiki architektūra ir atpažįstamo pastato siluetai.

,,Naujasis rajonas ,,pasmerktas“ tapti prestižiniu dėl vietos, vientisos plėtros vizijos, aukščiausios kokybės, organiškos architektūros pastatų ir jaukių viešųjų erdvių. Pagal koncepciją, pirmajame 2,5 ha teritorijos vystymo etape H. ir O. Minkovskių gatvėje iškils tvarus biurų pastatas bei penki gyvenamieji namai ant Nemuno kranto. Juose bus įrengti 145 butai. Arčiau gatvės suplanuoto verslo centro plotas sudarys apie 10 000 kv. metrų. Visą pastatų kompleksą sujungs požeminė automobilių aikštelė“, – sako naująjį kvartalą vystančios SBA grupės įmonės ,,Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Dėmesys viešosioms erdvėms

Jo teigimu, būsimajame kvartale projektuojamas biurų pastatas atspindės šiuolaikiškas ir inovatyvias architektūros, statybos technologijų tendencijas. Ypač didelis dėmesys skiriamas pastato funkcionalumui, lankstumui, logiškam išplanavimui ir patogiam darbuotojų bei lankytojų srautų užtikrinimui. Verslo centras bus ergonomiškas, taupantis energiją ir draugiškas aplinkai.

Šiuo metu naujojo rajono architektūriniai pasiūlymai yra viešinami. Statybas pradėti numatoma kitų metų antroje pusėje. Iš viso į 2,5 ha sklypo vystymą numatyta investuoti 50 mln. eurų, o detalios investicijos pirmojo etapo darbams paaiškės po galutinio architektūrinio koncepcijos patvirtnimo.

sa.lt informacija

 

 

 

Kaip padidinti darbuotojų našumą versle

Previous article

Kaip per šventes papuošti savo augintinį?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas