Naujienos

Kaip padidinti darbuotojų našumą versle

0

Vienas Lietuvos verslininkų yra pasakęs: „per metus savo tobulėjimui aš išleidžiu apie 10 000 eur. Tačiau darbas – man yra toks malonumas, kad apie tai kalbėdamas aš uždirbu pinigus.“ Viena iš Kaune veikiančių komandos formavimų organizacijų atskleidžia, kad į darbuotojų saviugdą investuojančių įmonių atvyksta vis daugiau ir daugiau. Kodėl komandos stiprinimas versle yra toks efektyvus – dalinasi šios organizacijos narė.

Kolektyvinis darbas atneša didesnį pelną

Komandos formavimas kolektyvui duoda sinerginį efektą. Tai reiškia, kad dirbdami kartu darbuotojai sukuria didesnę vertę, negu dirbdami kiekvienas atskirai. Taip tausojami resursai, darbuotojai laimingesni, nes jaučia vieni kitų palaikymą. Dideliems darbams padaryti reikia mažiau laiko, tad rečiau pasireiškia pervargimas. 

Aplinkos pakeitimas “restartuoja” darbuotojus

Komandos formavimui įprastai parenkamos aplinkos, kurios mažai skiriasi nuo ofiso aplinkos: viešbučių konferencijų salės, sodybos, restoranų erdvės. Komandos formavimo tikslas yra ištraukti darbuotojus iš komforto zonos, atrasti naujų talentų, stiprybių ir išbandyti gebėjimą dirbti kartu stresinėse situacijose. Tačiau ar tai įmanoma padaryti, kai aplinka beveik ta pati, o užduotys, kaip ir darbe nugula ant popieriaus ar aptariamos žodžiu? 

Norint pagyvinti tokį renginį pravartu įtraukti ir pramogą. Tačiau nereikia komandos formavimo paversti tik žaidimu ar nuotykiu – tikslas yra motyvuoti ir sustiprinti komandos bendradarbiavimą. 

Darbuotojų įgūdžių lavinimas kartingais

Kartingų lenktynių trasos sukurtos taip, kad treniruotų refleksus, pastabumą ir budrumą. Važiavimas kartingu treniruoja gebėjimą susikoncentruoti, priimti atsakingus sprendimus akimirksniu, o taip pat ir lavinti tikslumą bei preciziją. Išsiskiria adrenalinas, kuris padidina juslių jautrumą. Taip pat veikia kraujagysles, padėdamas joms išsiplėsti. Tokiu būdu efektyviau vyksta deguonies pernaša ir medžiagų apykaita.

Fiziniais ir protiniais išbandymais paremtą komandos formavimo dieną siūlo „Vilko kartodromas“. Čia darbuotojai ugdo pasitikėjimą savimi, augina savo emocinį intelektą, gerina koncentraciją, lavina atmintį, gerina komandinio darbo įgūdžius ir sumažina stresą. 

Važiavimu lavinama greita reakcija ir logiški sprendimai versle

Važiuojant kartingu treniruojami viso kūno raumenys, ypatingai viršutinės kūno dalies. Šis sportas neatsiejamas nuo komandinio darbo, strateginių ir techninių užduočių sprendimo bendradarbiaujant. Šiam efektui pastiprinti galima surengti komandines varžybas. 

Mokymasis kontroliuoti kartingą trasoje ugdo atsakingą požiūrį, moko priimti operatyvinius ir taktinius sprendimus savarankiškai, kontroliuoti plano laikymąsi. Gebėjimas išsikelti tikslus ir koncentruoti mintis bei valdyti emocijas jų siekiant, didina pasitikėjimą savimi. Nuolatinis poreikis identifikuoti ir mokytis valdyti savo emocijas gerina psichinę sveikatą. 

Daugiau informacijos apie galimybę sustiprinti komandą „Viko kartodrome“ ieškokite  vilkokartodromas.lt

Susitikime su romų bendruomenės atstovais – pagalbos prašymas: padėkite sugrąžinti vaikus į mokyklas

Previous article

Šalia Nemuno salos planuojama įrengti prestižinį rajoną

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos