Renginiai

Norintys aktyvaus artėjančio savaitgalio kviečiami į “Patriotinį žygį Lietuvos karių keliais”

0

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai, Lietuvos kariuomenės uniformų muziejus kauniečius ir miesto svečius kviečia į lapkričio 24 dieną (sekmadienį) vyksiantį, visai šeimai skirtą,  “Patriotinį žygį Lietuvos karių keliais”. 

Renginio dalyviai bus kviečiami keliauti po Kauno tvirtovės objektus ir tvirtovės kelius, kaip žinia, Kaunas garsėja būtent šiais istoriniais objektais. Taip pat bus galimybė aplankyti architektūrinius ir gamtos paminklus, istorinio ir kultūrinio paveldo taškus.

Nuotr. “Misija sibiras”

Planuojami keli žygio maršrutai, trumpoji bei ilgoji trasa (30km ir mažiau sudėtina – 15km). Žygio maršrutai skirti istorijos, karo istorijos, kultūros entuziastams, tiek gamtos mėgėjams, patyrusiems ir pradedantiesiems žygeiviams.

Žygio trasos drieksis ir ypač rudenį vaizdingais Jiesios draustinio takais, bus aplankomas botanikos sodas, juose esantys betoniniai įtvirtinimai, Kauno fortai, šv. Sergijaus Radonežiečio cerkvė, Fredos kapinaitės bei jose esantis tvirtovės komendanto Oskaro Klemo kapas.

Žygis gali kelti ir iššūkių – teks įlipti ne į vieną kalvą, vaizdingiausias kalnas – Napoleono, nuo kurio atsiveria įspūdingas kraštovaizdis į Jiesios upę. Čia bus dalinamasi įdomiausiais istoriniais faktais apie Napoleono žygius per upę, o papėdėje bus galima pasivaišinti karšta arbata.

Kaip teigia organizatoriai, žygiu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, tobulinti asmens fizinį ir psichologinį pasirengimą, atsigręžti į patriotiškumą ir puoselėti istoriją, bei ugdyti pilietinės pareigos jausmą, skatinti keliauti savo kraštuose, susipažinti su Kauno tvirtovės istorija, vienyti keliaujančius bendraminčius, skatinti keliavimą pėsčiomis, prisidedant prie švaresnės aplinkos, skatinti aktyviai leisti laiką.

Visi dalyvaujantys bus apdovanoti diplomais.

Lietuvos kariuomenės uniformų paroda – tai ekspozicija, kuri saugo įvairių laikotarpių nuo 1990 metų karines lauko, paradines uniformas, išlikusias iki dabarties laikų, o taip pat įvairią sausumos, oro, jūrų, specialiųjų operacijų pajėgų ir atskirųjų vienetų atributiką, ženklelius, ekipuotę. Šioje ekspozicijoje organizuojamos įvairios edukacijos ir užsiėmimai.

 

RENGINIO PROGRAMA
09:00-10:30 val. – atvykimas ir galutinė registracija;
10:00 ir 10:30 val. – Žygio startas didžioji trasa
11:00 ir 11:30val. – žygio startas mažoji trasa
nuo 14 val Dalyvių lauksime finišuojant.

STARTAS IR FINIŠAS:
Kauno III forto kareivinės, Titnago g. 43, Seniava, Kauno rajonas

DALYVIAI
Gali dalyvauti Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiai, kariškiai, šeimos, jaunimas, komandos ir visi norintys.
Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintieji suaugusieji.

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Išankstinė registracija vykdoma nuo 10.22 iki 11.19, Užsiregistravę po šios datos arba neapmokėję dalyvio mokesčio turės galimybę užsiregistruoti renginio dieną.
REGISTRACIJOS FORMA privalu užpildyti registruojantis adresu: //forms.gle/3dpUUQYKX6K4AnbA6

 

Daugiau informacijos apie renginį rasite paspaudę čia: //www.facebook.com/events/577434859661281/

 

 

Sunkiai aplinkoje pritampantys vaikai randa vietą gamtos mokykloje

Previous article

Prieš rytojaus Eurolygos rungtynes Š. Jasikevičius pabrėžė komandinės energijos ir Grigonio svarbą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Renginiai