MiestasNaujienos

Naujosios Vilnios gyventojai jau geria geresnį vandenį

0

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ užbaigė visus Naujosios Vilnios vandenvietės modernizavimo darbus ir žymiai pagerino šioje vietovėje tiekiamo vandens savybes. Iš viso į projektą investuota apie 2,7 mln. eurų.

Naujoji Vilnia. Geriamojo vandens gerinimas. S. Žiūros nuotr.

„Pastatę Naujosios Vilnios vandens gerinimo įrenginius ir modernizavę vandenvietę, tiekiame geresnės kokybės vandenį apie 18 tūkst. gyventojų ir žengiame dar vieną žingsnį, užtikrinant nepriekaištingos kokybės vandens tiekimą visiems mūsų bendrovės aptarnaujamiems gyventojams“, – teigia „Vilniaus vandenų“ Generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Naujosios Vilnios vandenvietėje po rekonstrukcijos buvo sumontuoti vandens gerinimo įrenginiai, kuriais efektyviai šalinamas mūsų regionui būdingas geležies ir mangano, esančio natūraliai vandenyje, perteklius. Nors šie metalai nepasižymi žalingu poveikiu sveikatai, per didelė jų koncentracija pablogina vandens skonio ir išvaizdos savybes.

 

 

Be modernių vandens gerinimo įrenginių vandenvietėje rekonstruoti vamzdynai, siurbliai ir kiti vandens tiekimo infrastruktūros įrengimai, įdiegta nauja automatinė įrengimų valdymo sistema.

Iki šiol veikę vandens gerinimo įrenginiai Naujoje Vilnioje įrengti dar 1994 metais, jų eksploatavimas buvo sudėtingas, o veikimas nepakankamai efektyvus.

Ateityje panašų projektą „Vilniaus vandenys“ planuoja vykdyti ir Žemųjų Panerių vandenvietėje bei žymiai pagerinti šiame Vilniaus rajone tiekiamo vandens kokybę. Šiuo metu bendrovė yra paskelbusi viešą vandenvietės rekonstrukcijos darbų konkursą.

 

vilnius.lt informacija

Merė pasveikino šimtametę Vilniaus rajono gyventoją

Previous article

Apdovanoti konkurso „Krašto auksas“ Vilniaus apskrities nugalėtojai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas