Sportas

Lietuvos Shotokan karatė čempionatas: į Kauną parvežti 8 medaliai

0

Lapkričio 17 d. Utenoje vyko Lietuvos Shotokan karatė klubų čempionatas. Kauno miestą čia atstovavo olimpinio karatė akademija (OKU). Po įtemptų kovų akademijos treneris ir 11 jo mokinių į Kauną parvežė net 8 medalius.

Šis prestižinis renginys skirtas populiarinti Shotokan karatė stilių ir išsiaiškinti, kurie šalies karatė sportininkai – stipriausi. Čempionate varžėsi sportininkai iš 14-os Lietuvos Shotokan karatė klubų.

Varžybų organizatoriai – Lietuvos Shotokan karatė klubų federacija ir Utenos rytų kovos menų klubas „Impulsas“, tad ir varžybos vyko Utenoje – daugiafunkciniame sporto centre.

Shotokan karatė – kovos stilius, reikalaujantis ypatingo dėmesio

Shotokan – karatė stilius, kurį iš įvairių kovos menų sukūrė Gichinas Funakoshi ir jo sūnus Gigo Funakoshi. Jie pirmieji susistemino karatė veiksmus, techniką ir paruošė sportinių varžybų taisykles. Šio stiliaus išskirtinis bruožas – kova iki vieno Ippon (lemiamas veiksmas). Todėl treniruodamiesi sportininkai didelį dėmesį skiria kiekvieno veiksmo ištobulinimui.

Kauno sportininkai parodė puikus rezultatus

Kauną atstovavusi olimpinio karatė (OKU) akademija net trijose rungtyse užėmė prestižines vietas.

OKU akademijos nuotrauka

KATA rungtyje 3-ias vietas užėmė Vingaudas Nolius ir Tadas Sokas, kuris 3-ąją vietą taip pat užėmė ir KUMITE rungtyje. 2-ias vietas šioje rungtyje iškovojo Diana Mincaitė ir Gerda Petrauskaitė, o 3-ias – Ugnius Baniūnas ir Kajus Varankinas.

Suaugusiųjų KUMITE rungtyje garbingą 1-ąją vietą iškovojo ir praėjusių metų čempiono titulą apgynė akademijos treneris – Petras Ąžuolas Kalpokas.

Džiugu, kad Kauno sportininkai parodė puikus rezultatus, kovinę dvasią ir garsina Kauną tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu!