KultūraRenginiai

Kauno kameriniame teatre atidaromas „Baltojo kaspino festivalis 2019“

0

Pirmadienio vakarą Kauno kameriniame teatre vyks ,,Baltojo kaspino festivalio 2019“ atidarymas. Bus rodomas nemokamas spektaklis ,,Mari Kardona“, po spektaklio žiūrovų lauks diskusija: ,,Smurto vaizdavimo teatre prasmė“.

Jau penktą kartą labdaros ir paramos fondas ,,Frida“ prisideda prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu, ir organizuoja kultūrinių prevencinių renginių ciklą ,,Baltojo kaspino festivalis 2019“.

Lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis Kaune ir Vilniuje vyks įvairūs nemokami renginiai (forumai, spektakliai, filmų peržiūros ir kt.) skirti tarptautinei akcijai „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“.

Festivalio atidaryme – spektaklis ir diskusija apie smurto vaizdavimą

Kauno kamerinio teatro nuotr.

Pirmadienio vakarą, 19 val. festivalis atidaromas spektakliu ,,Mari Kardona“. Šis spektaklis yra kiek kitokia rašytojo Albero Kamiu romano „Svetimas“ inscenizacija. Pjesės autorė Eleonora Baker dėmesį kreipia ne į pagrindinį herojų, bet į jo mylimą moterį ir jos istoriją.

Mari Kardona – nuo mažens kitokia, visą gyvenimą dėl savo kitoniškumo pakliūvanti į netikėtas, dažnai net tragiškas situacijas. Save įvardija kaip tą, kuri neturi jausmų. Tačiau Mari nori pritapti, nori turėti jausmus. Tų jausmų ji ieško visos istorijos metu.

Šis spektaklis atskleis gausybę konfliktų. Kiekvienas trumpas pasakojimas ateinantis iš Mari lūpų – keistas, nejaukus ir gana tragiškas, sukuria provokuojantį Mari Kardonos gyvenimo liudijimą pilno, nebe fragmentais matomo, gyvenimo.

Aktorė Gabrielė Ladygaitė už Mari vaidmenį, o režisierius Agnius Jankevičius už spektaklio dramaturgiją 2018 m. nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams“.

Po spektaklio žiūrovų lauks diskusija: ,,Smurto vaizdavimo teatre prasmė“.

Iki šiol neskiriamas reikiamas dėmesys smurto artimoje aplinkoje prevencijai

,,Mūsų valstybė iki šiol neskiria reikiamo dėmesio smurto artimoje aplinkoje prevencijai (tiek retorikos, tiek finansuojamų programų prasme), o tai skaudžiai atsiliepia ateities perspektyvoje, nes nuolat „gesinti gaisrus“ yra ir brangiau, ir mažiau neefektyvu, negu užkirsti kelią ugnies įsižiebimui.“ – teigia festivalio organizatoriai.

5-ajame „Baltojo kaspino“ festivalyje gali dalyvauti visi visuomenės atstovai. Festivalio renginiai jo dalyviams nemokami, todėl čia laukiami visi (jaunimas, asmenys, esantys rizikoje patirti smurtą bei patiriančios smurtą moterys).

Visą festivalio programą rasite čia.

Baltojo kaspino festivalio informacija

Eilės poliklinikose varo į neviltį – rado greitesnę alternatyvą

Previous article

IT industrijoje – ne tik programuotojai: kokie specialistai lieka dėmesio užribyje?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra