KultūraMiestasNaujienos

Jau greitai Vilniuje – muziejų ir kino edukacinės programos

0

Vis dažniau užsienio kino kūrėjai pasirenka Vilnių savo filmavimams, o sostinės muziejai savo lankytojų skaičiumi vis patenka į lankomiausių visos šalies muziejų penketuką – Vilnius turi kuo sudominti ir įtraukti ne tik miesto svečius.

Sostinės Taryba nusprendė paskatinti muziejų ir kino organizacijų atvirumą ir didesnę integraciją į Vilniaus miesto gyvenimą, prisidedant prie neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo. Šiandien pritarta idėjai pirmą kartą skelbti muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursus. Kino edukacinių programų konkursui bus skirta 50 tūkst. eurų., muziejų – 120 tūkst. eurų finansavimas.

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Tikimasi sulaukti inovatyvių, interaktyvių, kūrybiškų ir įtraukių kino ir muziejų edukacinių programų pasiūlymų, kurie išplės ribas tarp meno ir kūrybinių industrijų veiklų, prisidės prie vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų savimonės ugdymo. Edukacinės  programos prisidės prie didesnės Vilniaus miesto kino veiklų sklaidos. Muziejai taip pat pajaus naudą – konkurso dėka bus prisidedama prie didesnės Vilniaus miesto muziejų veiklos sklaidos, didesnio edukacinių programų prieinamumo įvairių socialinių grupių gyventojams, aktyvesnio Vilniaus miesto atstovavimo muziejinėje veikloje, platesnio muziejinių vertybių pristatymo Vilniaus miesto gyventojams.

Būsimi konkursų laimėtojai finansavimą edukacinėms programoms gaus 3 metus. Konkursus planuojama skelbti vasario pabaigoje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

2019 m. Vilniaus šilumos tinklai pasiekė geriausių finansinių rezultatų nuo ūkio susigrąžinimo laikotarpio

Previous article

Patvirtintas Vilniaus miesto biudžetas – 16 proc. didesnis nei pernai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra