Pasaulis

Zalužnio atsistatydinimas: karių moralė smuko iki žemiausio lygio – The Sunday Times

0

Ukrainai dabar labiau nei bet kada reikia pagalbos, teigia laikraštis. Atsistatydinus generolui Valerijui Zalužnyj, Ukrainos karių moralė smuko ir jie nerimauja dėl jį pakeisiančio Oleksandro Syrskio.

Pasak “The Sunday Times”, kovotojų moralė nukrito iki žemiausio lygio per dvejus karo metus, daugeliui jų reikia pertraukos. Pažymima, kad viltis, kurią kadaise teikė išskirtinių Ukrainos gynėjų žygdarbiai, miršta Ukrainą apėmusioje pozicinio karo “mėsmalėje”.

“Ukraina nepralaimi. Tačiau dabar jai labiau nei bet kada reikia pagalbos. Egzistuoja moralinis imperatyvas, kad Ukrainai turi būti suteikta tai, ko jai reikia pergalei. Jai reikia priešlėktuvinės gynybos, lėktuvų, tolimojo nuotolio raketų sistemų ir amunicijos”, – teigiama leidinyje.

Leidinyje rašoma, kad visiška V. Putino pergalė yra mažai tikėtina, tačiau gali būti, kad Rusija ruošiasi invazijai į Baltijos šalis, Moldovą ir net Lenkiją.

“Strateginiu požiūriu Didžioji Britanija ir likusi Europa atsidūrė pavojuje”. Nurodoma, kad reikia pralaužti Rusijos invazijos stuburą – lenktą fronto liniją.

“Yra daug veiksmų, kurių Kijevo vadovybė gali imtis, kad pasiektų šį tikslą, tačiau, kalbant apie karius vietoje, generolų keitimas neatrodo vienas iš jų… Prezidento V. Zelenskio sprendimas nušalinti vyriausič jį kariuomenės vadą šiuo metu kariškiams atrodo keistas. Labiausiai nepatenkinti kariai pavadino Syrskį “generolu patrankų mėsa” po didžiulių nuostolių, patirtų jam vadovaujant Bachmute per pastaruosius 18 mėnesių. Tačiau jam tuo pačiu priskiriami nuopelnai už vadovavimą Ukrainos žaibiškam puolimui Charkovo srityje 2022 m. rudenį ir svarbiausius sprendimus ginant Kijevą”, – rašė “The Sunday Times”.

Viena iš generolo Zalužno atleidimo priežasčių buvo Zelenskio noras pagerinti kariuomenės technines galimybes: “Kariuomenės veiksmai turėtų tapti daug technologiškesni. Bendroji vadovybė turi būti perkrauta,”- cituokamas Ukrainos prezidentas.

Vieęnok, kaip priminė leidinys, Zelenskio neįtikino gruodžio mėnesį pateiktas Zalužno prašymas pašaukti pusę milijono naujų karių.

“Tačiau ankstyvos neapgalvotos gynybos romantika baigėsi. Zelenskis turi tai suprasti. Norint nugalėti Rusiją, kaip pastebėjo generolas Zalužnyj prieš atleidimą, reikia kareivių”, – baigė leidinys.

***

Kaip rašė Ukrainos agentūra, UNIAN, vasario 8 d. prezidentas Zelenskis atleido Valerijų Zalužnyj iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado pareigų. Jo vietą užėmė Oleksandras Syrskis.

Vasario 9 d. tapo žinoma, kad V. Zalužnyj buvo apdovanotas Ukrainos didvyrio titulu ir Auksinės žvaigždės ordinu.

 

The post Zalužnio atsistatydinimas: karių moralė smuko iki žemiausio lygio – The Sunday Times appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

„carVertical“pristato naują paslaugą – „carOne“ programėlę visiems vairuotojų poreikiams

Previous article

Socialdemokratai apie chaosą artėjant tarpiniams patikrinimams mokyklose: vaikai vėl paversti bandomaisiais triušiais

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis