MiestasNaujienos

Vilnius tapo pirmuoju miestu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma „Airbnb“

0

Vasario 1-ąją įsigalios sutartis tarp Vilniaus miesto ir vienos didžiausių pasaulio trumpalaikio apgyvendinimo rezervavimo platforma „Airbnb“. Pagal ją įmonė pradės automatiškai rinkti Vilniaus miesto turisto rinkliavą iš visų keliautojų, užsisakančių nakvynes sostinėje per šią platformą. Surinktas lėšas „Airbnb“ periodiškai perves Vilniaus miestui.

Tokią sutartį su „Airbnb“ Vilnius pasirašė pirmasis ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame regione. Sutartis su šia nakvynių rezervavimo platforma yra pasirašę tokie Europos miestai kaip Amsterdamas, Lisabona, Portas.

Šis bendradarbiavimas naudingas vilniečiams, kurie turistams nuomoja būstus per „Airbnb“ platformą. Nuo šiol jiems nebeliks prievolės patiems rinkti, administruoti ir miestui pervesti turisto rinkliavos – visa tai atliks „Airbnb“ platforma.

Automatinis rinkliavos priskaičiavimas prie mokėjimo už būsto nuomą bus patogus ir turistams. Iki šiol per „Airbnb“ nakvynę Vilniuje išsinuomavę keliautojai per interneto platformą galėdavo sumokėti tik nuomos mokestį, o turisto rinkliavą jiems tekdavo dar kartą mokėti atvykus į miestą. Nuo vasario 1-osios jie abu mokėjimus galės atlikti vienu pavedimu.

„Naujoji sutartis Vilniui leis efektyviau surinkti turisto rinkliavą ir sparčiau gauti tikslesnę apgyvendinimo statistiką. Tokie tarptautiniai žaidėjai kaip „Airbnb“ yra svarbi pasaulinio turizmo sektoriaus dalis, todėl manome, kad užmegztas bendradarbiavimas padės užtikrinti tvaresnį ir efektyvesnį turizmo vystymą mieste,“ – teigia sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Turisto rinkliava Vilniuje renkama nuo 2018 m. liepos 1 d. iš visų apgyvendinimo paslaugomis pasinaudojusių svečių, ji siekia 1 eurą už nakvynę žmogui.

Preliminariais duomenimis, per praėjusius metus Vilniuje surinkta 1,878 mln. Eur turisto rinkliavos, iš jų 98 tūkst. Eur – iš privačių būstų savininkų. Surinktos lėšos skiriamos turizmo infrastruktūros plėtrai Vilniuje ir turistų pritraukimui į miestą: sostinė reklamuojama internetinėse kelionių rezervavimo platformose, pritraukiamos tarptautinės konferencijos, gerinamas tarptautinis susisiekimas.

 

vilnius-tourism.lt informacija

Siūloma lenteles su žaliomis rodyklėmis grąžinti 24 sankryžose

Previous article

Vilniuje kyla verslo parkas – įpusėjo pirmasis statybų etapas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas