Miestas

Vilnius stiprina medikų apsaugą: įsigijo 20 tūkst. respiratorių, perka ventiliavimo aparatus

0

Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama užtikrinti medikų apsaugą bei pagerinti jų darbo sąlygas, jau įsigijo pirmąsias priemones. Pirmuoju žingsniu užsakyta 20 tūkst. FF2 tipo respiratorių bei 4 plaučių ventiliavimo aparatų. Dar 10 tokių aparatų jau rezervuota, vyksta derybos su kitais tiekėjais dėl visų asmens apsaugos priemonių įsigijimo.

„Savivaldybės pareiga pasirūpinti, kad medikai koncentruotųsi į darbą, nesukdami galvos dėl kitų dalykų, kaip jų saugumas ar kur palikti vaikus darbo metu. Tai tik pirmos priemonės, jų nupirksime tiek, kiek reikės, kad Vilniaus medikai dirbtų saugiai – šiuo metu jų saugumas yra prioritetinis Vilniaus tikslas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Pirmieji 10 tūkst. respiratorių atkeliaus jau šį penktadienį, kita pusė – pirmadienį. Už juos savivaldybė sumokės iš viso 73 tūkst. eurų.

„Ačiū visiems, kurie siūlo įvairius variantus, kur galime įsigyti apsaugos priemones medikams. Šiuo metu tikriname arba deramės su skirtingais tiekėjais įvairiose šalyse, todėl, tikimės, netrukus turėsime žinių ir apie naujai įsigytas medikų apsaugos priemones. Mielai laukiame visų pasiūlymų – verslo pagalba šiuo metu itin reikalinga“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pasak jo, dėl plaučių ventiliavimo aparatų kalbamasi su tiekėjais Švedijoje, Kinijoje ir Lietuvoje, todėl prie 4 perkamų ir 10 rezervuotų aparatų tikimasi įsigyti dar bent keletą.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pagalba pokalbiais senjorams: Vilnius bendradarbiaus su „Sidabrine linija“

Previous article

Ūkininkai sako, kad lietuviško maisto per karantiną tikrai nepritrūksime

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas