MiestasNaujienosRenginiai

Vilnius pasiruošė naujam tarptautinių renginių medžioklės sezonui

0

Viena didelė tarptautinė konferencija valstybei gali atnešti daugiau nei pusę milijono eurų – tiek suskaičiuojama sudėjus dalyvių Lietuvoje išleidžiamus pinigus, organizatorių sumokamus mokesčius ar sukuriamas darbo vietas.

Todėl Vilnius nekantriai ruošiasi svarbiausiam konferencijų medžioklės renginiui – jau aštuntą kartą vyksiančiai tarptautinei verslo susitikimų parodai „Convene“. Vasario 12-13 dienomis į ją iš visos Europos susirinksiančius renginių organizatorius šalies viešbučiai, konferencijų centrai ir maitinimo įstaigos kvies organizuoti savo renginius Lietuvoje.

vilnius.lt nuotr.

„Pritraukti tarptautinius renginius nėra paprasta, tai ilgas procesas, reikalaujantis ir patirties, ir tinkamos infrastruktūros, ir, galų gale, organizatorių įsitikinimo dėl vietos, rinkos patrauklumo. Būtent „Convene“ jiems suteikia labai gerą progą išsamiau susipažinti su Vilniumi ir Lietuvos rinka. Pernai per šią verslo susitikimų parodą įvyko nemažai vertingų sandorių, kurių dėka šiais ir ateinančiais metais Vilniuje vyks ne viena medicinos, teisės, sporto, IT srities konferencija“, – sako I. Romanovskienė.

Realiais sandoriais virstantys kontaktai

Konferencijų turizmo parodoje „Convene“, šiemet dalyvaus apie 140 renginių organizatorių iš įvairių šalių. Parodoje bus įrengta apie 80 stendų, kuriuose prisistatys viešbučiai, konferencijų centrai, maitinimo ir kitas konferencijų organizavimui reikalingas paslaugas teikiančios įmonės iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Konferenciją organizuojančios agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė teigia, kad apie 35 proc. renginyje dalyvausiančių paslaugų tiekėjų bus iš Lietuvos – taigi net trečdalis renginio metu įvykstančių susitikimų bus reali galimybė Lietuvos konferencijų turizmo rinkai pritraukti pajamas.

Apie tai, kad verslo susitikimų parodoje užmezgami ryšiai virsta realiais užsakymais liudija ir vieno daugiausiai renginių Vilniuje priimančių viešbučių „Radisson Blu“ pardavimų vadovė Inga Žygelienė: „Pernykščio „Convene“ metu užmezgus kontaktus su viena didele Izraelio konferencijų organizavimo bendrove, jau pernai džiaugėmės realiais rezultatais – turėjome nemažą medicinos srities konferenciją. Teigiamai įvertinę mūsų turimą infrastruktūrą ir paslaugų lygį, organizatoriai planuoja suorganizuoti dar ne vieną konferenciją tiek šiais, tiek ateinančiais metais.“

Vis daugiau sužinodami apie Lietuvą, renginių organizatoriai keičia ir požiūrį į ją. Pavyzdžiui, vienos didžiausių konferencinės įrangos tiekėjų – bendrovės „Konferenta“ atstovas Robertas Slidžiauskas pastebi, kad jo veiklos pradžioje organizatoriai iš užsienio dažnai nerimaudavo dėl paslaugų kokybės Lietuvoje: „Nežinodami, kokios paslaugų kokybės gali tikėtis, galiausiai jie likdavo gerokai nustebinti mūsiškės IT infrastruktūros ir specialistų profesionalumo. Tačiau šiuo metu didžiausias skirtumas mus skiriantis nuo kitų, gilesnes tradicijas renginių organizavime turinčių šalių – tik rinkos mastai, kuriuos lemia ribota infrastruktūra“, – sako R. Slidžiauskas.

„Go Vilnius“ duomenimis, galimybėmis organizuoti savo renginius Lietuvoje itin domisi Didžiosios Britanijos konferencijų organizavimo įmonės, taip pat auga olandų ir belgų susidomėjimas Lietuva. Populiarūs esame ir tarp kaimynų lenkų renginių organizavimo įmonių – jų šiemetinėje verslo susitikimų parodoje bus net 12 proc. iš visų renginių organizatorių, daugiausiai per visą „Convene“ istoriją.

vilnius.lt informacija

Kviečiame teikti kandidatūras Mažojo Kristoforo žymens apdovanojimams

Previous article

Sostinėje prie miestiečių saugumo prisidės ir verslas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas