Miestas

Vilniuje diegiamas išmanusis vandentiekis padeda spręsti darbuotojų saugos ir aplinkosaugos problemas

0

 

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ pirmoji regione diegia vieningą išmanųjį vandentiekio tinklą: į interneto tinklą bendrovė prijungs daugiau nei 8 000 pastatų įvadinių ir šuliniuose esančių šalto vandens skaitiklių ir nuotoliniu būdu seks jų rodmenis. Tam pirmą kartą Baltijos ir kitose regiono šalyse panaudota nauja siaurajuosčio daiktų interneto (angl. Narrowband Internet of Things – NB-IoT) technologija.

Bendrovės  „Vilniaus vandenys” kartu su partneriais „Bitė Lietuva“ ir „NAVITUS LT“ vykdomas išmanaus vandentiekio projektas vakar pelnė „Metų išmaniojo sprendimo“ apdovanojimą Lietuvos verslo konfederacijos organizuotuose kasmetiniuose „Metų paslauga“ apdovanojimuose, kuriuose įvertintos inovatyviausias ir konkurencingiausias paslaugas pristačiusios šalies bendrovės.

„Šis sprendimas šiuo metu mums ypač aktualus ypatingą dėmesį skiriant mūsų darbuotojų saugumui. Fizinis skaitiklių rodmenų nurašymas šulinyje – rizikingas, o nuotolinis duomenų fiksavimas leidžia šią riziką vadyti. Žvelgiant plačiau, tai padeda greičiau pastebėti ir likviduoti avarijas vandentiekio tinkluose, nes operatyviai fiksuojame staigiai padidėjusį vandens sunaudojimą. Tuo pačiu galime išmaniau valdyti tinklą, sumažinti vandens nuostolius ir taip atsakingiau naudoti gamtos išteklius“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Šiuo metu išmaniojo vandentiekio projektas jau įsibėgėjęs ir į tinklą prijungta daugiau nei 3 500 skaitiklių,  kuriuose sumontuoti išmanūs partnerių valdikliai, į valdymo centrą kasdien automatiškai perduodantys skaitiklių rodmenis.

Į šį projektą „Vilniaus vandenų“ investicijos siekia 2 mln. eurų. Projektas, kuris pradėtas įgyvendinti šiais metais, turėtų būti baigtas kitų metų pavasarį. Iš viso planuojama sumontuoti ir nuotoliniu būdu sekti 8 000 skaitiklių siunčiamą informaciją apie vandens suvartojimą.

Pasak bendrovės vadovo, bendrovė svarsto ir apie dar pažangesnių –  ultragarsinių – skaitiklių įsigijimą, kurie per artimiausią dešimtmetį turėtų visiškai pakeisti įprastinius. Tad fizinis skaitiklių rodmenų nurašymas taps istorija.

VŠT pasiruošė šildymo sezonui, bet virš trijų tūkstančių namų dar nepasirengę

Previous article

Daugiataučiame Vilniuje – dekoratyvinė gatvės lentelė moldavų kalba

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas