MiestasNaujienos

„Vilniaus vandenys“ aptiko dar vieną taršos atvejį

0
Šiandien, sausio 23 d., „Vilniaus vandenų“ darbuotojai su antstoliu nustatė dar vieną atvejį, kuomet smulkinto plastiko atliekos išleidžiamos į nuotekų tinklus. Taršos neleistinomis atliekomis atvejis nustatytas nuotekų šulinyje šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos Žemuosiuose Paneriuose.

Smulkinto plastiko atliekos neleistinai išleidžiamos į nuotekų tinklus. Sauliaus Žiūros nuotrauka

Kaip rašoma „Vilniaus vandenų“ pranešime, daroma prielaida, kad įmonė (ar įmonės) taip gali atsikratyti atliekų, po to, kai aplinkosaugininkai viešai paskelbė apie jų patikrinimus. Taip pat tikėtina, kad plastiko atliekomis atsikratoma Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis.

Po to, kai pirmadienį „Vilniaus vandenys“ nustatė pirmąjį taršos šaltinį ir antradienį sustabdė taršos plitimą iš jo, bendrovė bando rasti optimalų ir greitą sprendimą, dirbant 24 valandas per parą, kad iš nuotekų tinklo bei Vilniaus valymo įrenginių būtų pašalintos smulkinto plastiko atliekos.

Kad smulkinto plastiko dalelės nepatektų į aplinką, buvo pakeistas technologinis procesas – jis sulėtintas ir didžioji dalis plastiko dalelių nugriebiama kartu su riebalais. Likusioms smulkinto plastiko atliekoms gaudyti kartu su rangovais pagaminti itin smulkūs (2 mm ir 1 mm) apsauginiai filtrai, kurie dar bandomi ir tvirtinami prie išleidimo kanalų. Nuotekų valymas nestabdomas, įrenginiai veikia be sutrikimų.

Bendrovė toliau bendradarbiauja su aplinkosauga, o dėl pirmojo aplinkos teršimo atliekomis atvejo kreipėsi į prokuratūrą, rašoma pranešime.

statybunaujienos.lt informacija

Vilnius plečia vaikų dienos centrų tinklą

Previous article

Mokyklų valgyklose diegia atsiskaitymą negrynaisiais

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas