MiestasNaujienos

Vilniaus šviesų festivalio savaitgalis: kaip nieko nepraleisti

0

Vilniaus šviesų festivalio startas – jau šįvakar! Nuo 18 val. Vilniuje įsižiebs 27 šviesų instaliacijos (www.lightfestival.lt/zemelapis) ir prasidės tris vakarus truksiantis 697-asis Vilniaus gimtadienis. Kaip nieko nepraleisti, pasimėgauti ir tuo pasidalinti – štai keletas festivalio organizatorių patarimų.

Informaciją apie šviesų instaliacijas, jų autorius, lokacijas, žemėlapį su festivalio maršrutu patogiai ir greit padės susirasti specialiai šiam festivaliui sukurta mobilioji programėlė: App Store: http://bit.ly/vilniuslightfestival Google Play: http://bit.ly/vilniuslightfestival1 – taip nepraleisite nė vieno šviesos objekto ir galėsite pažymėti labiausiai patikusias instaliacijas patiktukais.

Lankstinukai su maršrutu taip pat dalijami sostinės Caffeine LT tinklo kavinėse, Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) ir „Litexpo“ vykstančioje turizmo parodoje „Adventur 2020″.

Šviesų festivalio maršrute bus ir smagi stotelė užkąsti ir paragauti karštų gėrimų – restoranai ant ratų visų lauks K. Sirvydo skvere.

Sauliaus Žiūros nuotrauka.

Kviečiame ne tik grožėtis, bet ir dalintis su Lietuva ir pasauliu – įamžinti įspūdingas instaliacijas ir patirtas ypatingas akimirkas. Festivalio organizatoriai kviečia užfiksuotus įspūdžius žymėti #vilniuslightfestival ir #vilniuslightfestival2020

Pradėti pažintį su didžiausia šviesos meno galerija Lietuvoje siūloma nuo Valdovų rūmų ir toliau leistis į kelionę Senamiesčiu, maršrute instaliacijų išdėstymo tvarka. Nepasiklįsti paslaptinguose naujai sušvitusiuose Vilniaus kiemuose padės ir festivalio savanoriai.

Festivalio organizatoriai primena nepamiršti pasiimti gerai įkrautų išmaniųjų telefonų ir fotoaparatų. Kartais instaliacijų paslaptys atsiveria ir išryškėja į juos žvelgiant būtent pro objektyvą.

Sauliaus Žiūros nuotrauka.

 

Į Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią trauks šiuolaikinio sakralinio meno ekspozicija. „Tamsiausiose erdvėse – XIV amžiaus rūsiuose švyti meninė instaliacija „12 RAMių“. JAV gyvenančio garsaus lietuvių kilmės menininko Ray Bartkaus iš tūkstančių LED lempučių sukurta išskirtinė šviesos instaliacija – 12 portretų su besikeičiančiais apaštalų ir žmonių veidais, ypatingai išryškėja į juos žvelgiant būtent pro ekraną ar objektyvą“, – pasakoja vienas Vilniaus šviesų festivalio organizatorių Paulius Jurgutis.

Fotografuoti tamsoje tiek fotoaparatu, tiek mobiliuoju telefonu yra nemenkas iššūkis, tačiau profesionalai pataria: svarbiausi – kadro šviesumas ir aiškumas. Kad nuotraukos būtų ryškios ir neišplaukusios, patariama rinktis naktinį fotografavimo režimą, kuris pats nuveiks visą darbą. Labiau įgudusiems – naudotis profesionalaus fotografavimo režimu, kuris reguliuoja daugiau skirtingų parametrų: nuo baltos spalvos balanso – iki kontrasto, tačiau svarbiausi yra du nustatymai – ISO, kuris reguliuoja šviesą kadre ir išlaikymas, kuris nurodo, kiek laiko bus fiksuojama nuotrauka.

Sauliaus Žiūros nuotrauka.

Fotografuojant tamsoje itin svarbus kameros stabilumas – patariama telefoną pastatyti ant tvirtesnio stabilesnio paviršiaus.

Daugelis profesionalų fotografų pritars, kad svarbiausia – kadro mintis ir idėja. Tad gražioms naktinėms nuotraukoms reiks susižavėjimo, šiek tiek pastangų ir drąsos eksperimentuoti.

II-asis Vilniaus šviesų festivalis vyks tris vakarus iš eilės – prasidėjęs penktadienį vakare, tęsis iki pat sekmadienio vėlyvos nakties, kasvakar visą savaitgalį nuo 18 iki 23 val.

 

Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Sostinėje duris atvėrė ketvirtas modulinis darželis

Previous article

MRU Lyderystės akademijoje – sporto lyderiai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas