Rajonas

Vilniaus rajono gyventojams – nauji pakuočių rūšiavimo konteineriai

0

Informuojame, kad jau įvyko rūšiavimo konteinerių viešasis pirkimas ir pasirašyta sutartis su tiekėju. Kviečiame Vilniaus rajono gyventojus atsakingai rūšiuoti atliekas ir teikti prašymus rūšiavimo konteineriams gauti.

Š. m. vasario 19 d. pasirašyta sutartis su konkursą laimėjusiu tiekėju – UAB „Desela“. Pagal pirkimo techninės specifikacijos sąlygas, pirma konteinerių dalis turėtų būti pristatyta atliekų vežėjams jau po 2 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo dienos. Atliekų išvežimo paslaugas Vilniaus rajone teikiantys – UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“ gavę minėtus konteinerius, pradėsdalyti juos Vilniaus rajono gyventojams, kurie yra pateikę prašymus rūšiavimo konteineriams gauti. Gyventojai taip pat galės atsiimti konteinerius patys iš minėtų atliekų vežėjų būstinių ir padalinių.

Gyventojai, norintys įsigyti rūšiavimo konteinerius, prašymus gali pateikti savo seniūnijos atstovams arba atliekų vežėjui pagal aptarnaujamą teritoriją. Aptarnaujančias teritorijas ir kontaktus rasite čia.


Pakuočių rūšiavimo konteinerių komplektą sudarys:

  • 120 litrų talpos konteineris, skirtas stiklinei pakuotei;
  • 240 litrų talpos konteineris, skirtas pakuotiems iš popieriaus, plastiko ir metalo.

Pažymime, kad Vilniaus rajono savivaldybė skatindama gyventojus atliekas rūšiuoti atsakingai, individualių namų savininkams, individualius rūšiavimo konteinerių komplektus dalija nemokamai, o ir konteinerių aptarnavimo kaštai gyventojams papildomai nieko nekainuos.

Pakuočių atliekų surinkimo ir jų tolesnio tvarkymo išlaidos nėra įtraukiamos į gyventojųmokamą rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą.. Taip pat, Konteinerių paruošimo, išdalijimo atliekų turėtojams ir aptarnavimo išlaidos yra dengiamos iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“ lėšų.

Pabrėžtina ir tai, kad gyventojai, besinaudojantys rūšiavimo konteineriais ir tinkamai rūšiuojantys atliekas, mokės trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį.

„Labai vertiname gyventojų norą rūšiuoti atliekas, tai parodo mūsų gyventojų atsakingą požiūrį į atliekų rūšiavimo naudą ir svarbą gamtai. Paskutinį kartą atliekų rūšiavimo konteineriai sulaukė daug dėmesio ir buvo greitai išdalinti. Matome, kad sparčiai didėja šių konteinerių poreikis ir nors dėl užsitęsusių pirkimo dokumentų derinimų ir viešųjų pirkimų procesų, gyventojai patyrė nepatogumų, konteineriai jau greitai pasieks visų norinčių gyventojų namus“, – teigė Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski. Anot Vietinio ūkio skyriaus vedėjo, atliekų rūšiavimas atveria galimybę ne tik veiksmingai ir efektyviai rūšiuoti atliekas, be ir rūpintis aplinka, kurioje gyvename. „Matyti, kad žmonės šia galimybe sėkmingai naudojasi. Pradėję rūšiuoti, gyventojai sumažina savo buitinių atliekų kiekį“, – aiškino M. Romanovski.

Primename, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintais teisės aktais įvedė dvinarį rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą, kuris susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis skaičiuojama pagal nekilnojamojo turto paskirtį ir plotą. Kintamoji dalis individualių namų gyventojams skaičiuojama pagal susidariusį atliekų kiekį bei priklauso nuo naudojamo mišrių atliekų konteinerio (-ių) talpos ir išvežimo dažnumo.

Vilniaus rajono gyventojams, išrūšiuotos atliekos iš individualių namų valdų renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Pakuotei skirti konteineriai tuštinami 1 kartą per mėnesį, stiklinei pakuotei skirti konteineriai 1 kartą per 3 mėnesius. Ši paslauga yra teikiama nemokamai.

Konteinerių ištuštinimo grafikai skelbiami interneto svetainėse: www.vrsa.lt, www.nemenkom.lt, www.nkom.lt

Taip pat pabrėžiame, kad individualių namų ūkiai gali papildomai naudotis pakuočių atliekų surinkimo kolektyvinių (bendrų) konteinerių aikštelėmis, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis (daugiau informacijos galite www.vaatc.lt) ir papildančiomis atliekų surinkimo sistemomis.

Vien rūšiuoti nepakanka – svarbu tai daryti teisingai. Todėl primename paprastas pakuočių rūšiavimo taisykles:

vrsa.lt nuotr.

vrsa.lt nuotr.

 

vrsa.lt informacija

Vilnius ruošiasi perimti miesto miškų valdymą

Previous article

Kaklaraiščių tiltas atsinaujino – sostinės meras kviečia tęsti tradiciją

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas