Pasaulis

Vengrijos užsispyrimas palaužtas – pritarta Švedijos narystei NATO

0

Pirmadienį Vengrijos parlamentas didele balsų dauguma pritarė Švedijos pasiūlymui įstoti į NATO, taip atverdamas kelią šiai Šiaurės šaliai po beveik dvejus metus trukusių intensyvių derybų ir suduodamas geopolitinį smūgį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Šalies parlamento pritarimas buvo paskutinė kliūtis Švedijos narystei. Švedijos Karalystės ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas (Ulf Kristersson) penktadienį lankėsi Budapešte, kur su savo Vengrijos kolega Viktoru Orbanu (Viktor Orban) aptarė bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje. Regis, abi šalys susitaikė ir sudarė sandorį pagal kurį Vengrija įsigis keturis naujus Švedijoje pagamintus naikintuvus “Gripen”.

Toks susitarimas naudingas abiem šalims. Vengrija išsaugo veidą, Švedija, kuri ir šiaip buvo beveik NATO, gauna sutartį savo karo pramonei.

Iš 194 balsavusių parlamento narių tik šeši nepritarė Švedijos stojimui į ES.

“Šiandien yra istorinė diena”, – netrukus po balsavimo X sakė Kristerssonas. “Švedija yra pasirengusi prisiimti atsakomybę už euroatlantinį saugumą”.

Švedija oficialiai prisijungs prie aljanso po to, kai Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybei, kuri yra Šiaurės Atlanto sutarties depozitarė, pateiks prisijungimo prie aljanso dokumentą. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patvirtino, kad Švedija taps bloko nare. “Švedijos narystė padarys mus visus stipresnius ir saugesnius”, – sakė jis.

Įstojus Švedijai, NATO narėmis bus jau 32 šalys – ironiškas posūkis, turint omenyje, kad Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą iš dalies dėl to, kad neleistų aljansui plėstis palei Rusijos sieną.

 

The post Vengrijos užsispyrimas palaužtas – pritarta Švedijos narystei NATO appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Seimo nario A. Kupčinsko pranešimas: „Ekonomikos komiteto pakomitetyje pristatyti Lietuvos gynybos pramonės pajėgumai ir perspektyvos“

Previous article

Savaitgalio kelių policijos priemonių rezultatai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis