MiestasMokslasNaujienos

Vasarį Vilniuje – paroda STUDIJOS

0

Vasario 6–7 d. abiturientus ir visus besidominčius mokymusi, karjeros galimybėmis kviečia Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS. Šių metų naujovė – atskiroje erdvėje pristatomos mokymosi visą gyvenimą idėjos, tad parodoje aktualios informacijos ras ir jau dirbantieji žmonės, ir senjorai. Mokinių grupes atlydėję mokytojai galės įsikurti mokytojų diskusijų, susitikimų ir renginių erdvėje „Mokytojų kambarys“.

Parodos metu bus pristatomas visas švietimo spektras – Lietuvos profesinio mokymo įstaigos, kolegijos ir universitetai, neformalus švietimas, tarptautinės studijų programos, kalbų kursai, teikiama aktuali informacija, susijusi su karjeros planavimu, skatinamas jaunimo verslumas, savanorystė.

Šių metų parodoje moksleivių lauks daugiau nei 100 įkvepiančių renginių, susitikimai su daugiau nei 180 mokymosi įstaigų, profesinių mokyklų, bei alternatyvūs pasiūlymai, tokie kaip savanorystė. Vyks profesinio meistriškumo konkursai.

Naują temą parodoje – „Mokymasis visą gyvenimą“ – padiktavo poreikis kalbėti apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos jau dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o vis daugiau žmonių renkasi darbus, kurie jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu. Į šią erdvę rinksis žmonės, ieškantys naujų galimybių ir žinių, norintys kilti karjeros laiptais ar keičiantys profesijos sritį.

Vasario 7 d. 11.00–11.45 Konferencijų salėje 5.1 vyks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rengiama diskusija abiturientams „STUDIJOS LIETUVOJE: VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI“. Joje dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Studijų kokybės vertinimo centro, Valstybinio studijų fondo, Nacionalinės švietimo agentūros, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), Vyriausybės strateginės analizės centro ir Lietuvos studentų sąjungos atstovai. Diskusijoje bus kalbama apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas, studijų kokybę, profesijos pasirinkimą, ateities perspektyvas ir kitus besirenkantiems studijas aktualius klausimus. Renginys bus transliuojamas internetu.

Taip pat kviečiame apsilankyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos stende, kuriame dirbs karjeros konsultantai, LAMA BPO, Valstybinio studijų fondo, Švietimo mainų paramos fondo, Nacionalinės švietimo agentūros, Studijų kokybės vertinimo centro atstovai.

Kasmet paroda pritraukia iki 30 tūkst. 9–12 klasių moksleivių, pedagogų, tėvų iš visos Lietuvos. Statistika rodo, kad apie 50 proc. moksleivių atvyksta iš Lietuvos mažesnių miestų ir regionų.

Daugiau informacijos apie parodą STUDIJOS rasite čia.

 

e

Visi iš užsienio grįžę vaikai bus priimti į bendrojo ugdymo mokyklas

Previous article

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas