Lietuva

Valstybės pažangos taryba pritarė Ateities komiteto vizijos „Lietuva 2050“ projektui

0

Šalies vadovai toliau buria, kas bus ateity. Valstybės pažangos taryba pritarė Seimo Ateities komiteto  pateiktam Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“  patobulintam tekstui.

„Į Lietuvos ateities vizijos parengimą įdėta kaip niekada daug darbo ir nuoširdžių pastangų įtraukti visus suinteresuotus, išgirsti visus pasiūlymus ir nuomones. Ačiū visiems prisidėjusiems, o ypač – bendrakūrėjams. Šią santalką reikia išsaugoti, nes tikrasis, įgyvendinimo darbas dar tik prasideda“, – sakė Valstybės pažangos tarybos pirmininkė, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Patobulinimus Valstybės pažangos tarybai pristatė jos narys, Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata. Valstybės pažangos taryba pritarė Lietuvos ateities vizijos tekste pateiktiems kai kuriems struktūriniams pakeitimams, vizijos turinio papildymams, patikslinimams ir sustiprintoms įgyvendinimo valdymo nuostatoms. Pažymėtini Lietuvos valstybės, kaip Respublikos, idėjiniai akcentai, pabrėžta švietimo, kaip pažangos flagmano, misija, išgryninti užsienio politikos ir ekonomikos plėtros krypties, šalies tapatybės ir vertybių dėmenys.

Valstybės pažangos tarybos posėdyje buvo pritarta tarybos nario Mariuszo Antonowicziaus pasiūlymams dėl tautinių bendrijų kultūros puoselėjimo, tarybos narės Jurgitos Šiugždinienės siūlymui dėl Lietuvos mokyklų atvirumo įvairių poreikių vaikams, būtinybės mokyti ne tik to, ką gebame pamatuoti, bet matuoti ir tai, ko mokoma pasitelkiant kokybinius kriterijus. Valstybės pažangos tarybos nario, Vilniaus universiteto rektoriaus Rimvydo Petrausko siūlymu, bus įtraukta nuostata dėl valdžios atvirumo universitetų intelektualinei lyderystei ir dalyvavimui priimant mokslu grįstus sprendimus.

Apibrėžiant ilgalaikes ambicijas dėl saugomų teritorijų, Valstybės pažangos taryba pabrėžė būtinybę laikytis krypties plėsti efektyvią gamtos apsaugą užtikrinančias saugomas teritorijas ir jas sujungti ekologiniais koridoriais, o kelias į šį tikslą turi būti lydimas gyventojų, bendruomenių ir viešojo intereso derinimo.

Gruodžio 6 d. išvadai dėl Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ projekto pritarė Seimo Ateities komitetas, o antroje gruodžio pusėje dėl jo balsuodamas apsispręs Seimas.

The post Valstybės pažangos taryba pritarė Ateities komiteto vizijos „Lietuva 2050“ projektui appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Seimo nariai vyksta ekskursijon traukiniuosna

Previous article

Ypatingai didelis dėmesys skiriamas narkotinių medžiagų platinimo bei vartojimo atvejams nustatyti ir ištirti (video)

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva