Miestas

Sostinė kviečia rinkimuose dirbančius ir stebėtojus išsitirti greitaisiais testais

0

Nuo spalio 5 dienos, per visa rinkimų į Seimą laikotarpį, Vilniaus savivaldybė kviečia dirbančius rinkimuose, juos stebinčius, taip pat VRK narius išsitirti greitaisiais testais, parodančiais ar anksčiau žmogus turėjo sąlytį su SARSCoV-2 ir ar susidarė antikūnai. Norintys išsitirti testus jau nuo šiandienos užsiregistravę gali atlikti šalia mobiliojo punkto  (V. Gerulaičio g. 1, Vilniuje) laikinoje testavimo patalpoje.

Greitaisiais testais mobiliajame punkte gali ištirti norinčius: VRK pirmininką (-ę), jo (jos) pavaduotojus, narius, sekretoriato darbuotojus, rinkimų į Seimą apygardų ir apylinkių rinkimų komisijos pirmininkus, bei narius, stebėtojus.

Testavimas mobiliajame punkte vyks tik užsiregistravusiems, gavusiems kviečiančią atvykti trumpąją SMS žinutę su individualiu kodu. Visi norintys išsitirti turės užpildyti jiems skirtą anketą ir sulaukti SMS žinutės, kurioje bus tiksliai nurodyta, kada ir kur atvykti.

Planuojama, kad per dieną bus atliekama apie 140 testų ir daugiau, jei būtų toks poreikis. Greitojo testo atsakymą bus galima sužinoti per maždaug 15 minučių. Pasitaikius atvejų, kai testas parodys teigiamą rezultatą – jog žmogus anksčiau jau turėjo sąlyti su SARSCoV-2, bus iškart atliekamas PGR tyrimas mobiliajame punkte.

Į tyrimo vietą šalia mobiliojo punkto reikės ateiti pėsčiomis, automobilius galima palikti visai šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parodyti gautą žinutę su 6 ženklų kodu.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų (VESOC) vadovo sprendimu planuojama greitaisiais Primename, kad testai nėra privalomi, tik rekomenduojami. Testus savivaldybei perdavė SAM.

Jei ateityje kiltų bet kokių su šiuo procesu susijusių klausimų, kviečiame rašyti užklausas el. p. adresu covidtestai@gmail.com ir nurodyti susisiekimui su Jumis tinkamą telefono numerį – stengsimės kuo išsamiau informuoti testo atlikimo ar rezultatų interpretavimo aspektais.

Siūloma tiksliau apibrėžti laikinojo sulaikymo tvarką ir sustiprinti asmens teisę apginti savo laisvę

Previous article

Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 65 mln. eurų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas