gyvūnai

Skirtingos kačių gyvenimo stadijos – ką reikia žinoti?

0

Augintinio priežiūra atneša nenumatytų iššūkių. Tam, kad būtume kuo labiau pasiruošę, privalome daugiau žinoti apie savo naminius gyvūnus. Pavyzdžiui, išnagrinėjus pagrindines keturias kačių gyvenimo stadijas paaiškėja ne tik kodėl gyvūnas elgiasi taip, kaip elgiasi, bet ir darosi daug lengviau formuoti bendrą rutiną.

 

Kačiukas (iki vienerių metų)

Pats svarbiausias šio laikotarpio bruožas – augintinis yra be galo aktyvus ir žaismingas. Jo smalsumą būtina patenkinti, nuo pat mažens besiaiškinant, kurie žaidimai Jūsų gyvūnui patys tinkamiausi. Tokių intensyvių paieškų metu svarbu rasti tokių žaislų, kurie atliepia puikų kainos ir kokybės santykį. Nuorodoje pateikiami pasirinkimai būtent tokie: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/zaislai. Kačiukai, nors ir gana išsiblaškę, yra patys imliausi naujiems įpročiams. Todėl labai svarbu išnaudoti duotus metus ir neatidėlioti tokių svarbių praktikų kaip kailio šukavimas, plovimas, dantų valymas, pratinimas prie kačių tualeto. Kuo daugiau elgsenos, žaidimų ir higienos pamatų kačiukui parodysite, tuo paprastesni bus ateinantys metai.

 

Jaunas katinas (iki maždaug šešerių metų)

Jauni katinai, kaip ir suaugę bei kačiukai, privalo apsilankyti pas veterinarą bent kartą per metus. Didesnį dėmesį turėtumėte skirti dantų ir odos apžiūrai, o specialistai tikrai telksis į širdies ir plaučių būklę. Iš esmės nuo kačiuko jaunas katinas skiriasi tuo, jog jo gyvenimo būdas neretai tampa sėslesnis. Dabar, jau iš anksčiau išsiaiškinę, žinote, kokie žaislai yra gyvūno mylimiausi, kokia veikla jį gali išjudinti iš mieguistumo būsenos. Taip pat svarbu stebėti, kaip keičiasi gyvūno poreikiai – neretai jauni katinai visai kitaip pradeda žiūrėti į aplink esančius daiktus. Jei nuo aštrių nagų nukenčia baldai, turite du pasirinkimus. Pirmas – nagų trumpinimo procedūra kas porą savaičių, antras – draskyklės. Žinoma, galima derinti ir abu būdus – taip tikimybę, kad baldai ar sienos bus nedailiai pažymėti, smarkiai sumažinsite.

 

Suaugęs katinas (iki dešimties metų)

Iš esmės, jaunas ir suaugęs katinas skiriasi tik keliais mažais aspektais. Pastarasis daug dažniau gali parodyti apetito stoką, vizitai pas veterinarą gali atskleisti, jog gyvūno akių arba net kepenų būklė prastėja. Labai svarbu šiuo metu kuo daugiau dėmesio skirti katės gerai emocinei būklei. Tai gali būti ir patogių miego vietų įrengimas, ir papildomo tualeto įrengimas. Taip išvengsite nemalonių situacijų, o augintinis jausis mylimas. Svarbu stebėti katino elgseną – jei kažkas smarkiai keičiasi, pravartu pasitarti su veterinaru arba patikima gyvūnų bendruomene. Ne visada nuogastavimai reiškia kažką baisaus, tiesiog tokio amžiaus katės gana aiškiai parodo sutrikusį gyvenimo režimą.

 

Katinas senjoras (nuo dešimties metų)

Tai pats brandžiausias gyvūno vystymosi etapas. Esminis išskirtinumas – katinui apsilankyti pas veterinarą vertėtų daug dažniau. Rekomenduojamas laikas yra kas šešis mėnesius. Pagrindinis požymis, jog atsiranda problemų su augintinio dantų būkle, yra šio apetito stoka, aiškus diskomfortas valgant. Kitas aspektas – staigūs svorio pokyčiai. Tuomet pravartu peržiūrėti tiekiamą maistą gyvūnui, ypač atsižvelgti į produktų sudėtis, kurios gali būti pakoreguotos pasitarus su profesionalu. Taip pat gali būti, kad šio amžiaus katino balsas ir jo pasirodymas bus visai kitoks – tai natūralus procesas. Neretai gyvūnai pradeda daugiau reikalauti vokaliai, kadangi jų atpažinimas ir pasaulio supratimas su amžiumi prastėja.

Angarų pritaikymas Jūsų ūkiui

Previous article

Vertinant karo perspektyvas sumaišties įnešė JAV politikos legenda

Next article

Jums gali patikti