Lietuva

Savigynos priemonės – ir medžioklei, ir pasivaikščiojimams parke?

0

Saugus gyvenimas, pirmiausia, ramus gyvenimas, tad visiškai normalu, kad dažnas imasi kuo daugiau priemonių, kad tiek buvimas namuose, tiek įėjimas pasivaikščioti būtų neatsiejamas nuo saugumo.

Kadangi šiuo metu savigynos priemonės yra labai įvairios, tad kiekvienas gali rasti sau tinkamą, galiausiai, jas naudoti yra legalu, o turėti su savimi bent jau pipirinį dujų balionėlį kišenėje – verta visada.

Priemonių gausa

Šiuo metu savigynos priemonių yra labai daug, tad priklausomai nuo Jūsų gyvenimo tempo, ritmo, vietos, kuriose dažniausiai tenka būti, reikia ir konkretaus įrankio, kuris gali padėti jaustis kur kas saugiau.

Lietuvoje, pilnamečiams asmenims, legaliai galima naudoti dujų balionėlį ir elektros šoką. Asmenims, kurie yra vyresni nei 21-eri metai, taip pat galimas ir dujinis pistoletas. Tačiau tik tokiu atveju, kai yra išklausomi kursai, kurių metu ne tik susipažįstama su šiuo ginklu, tačiau taip pat ir paaiškinama apie jo naudojimo pasekmes.

Kastetas ir beisbolo lazda – filmuose atrodo patraukliai, tačiau jų naudoti negalima, kadangi netinkamai elgiantis – egzistuoja mirtino sužeidimo tikimybė.

Tinkamos priemonės pasirinkimas

Rinktis tinkamą priemonę reikia pagal tai – kaip dažnai ji bus naudojama ir kokiais atvejais. Štai pipirinis balionėlis dažniausiai yra klasika, kuri tinkama daugeliui. Paprastas naudojimas – ne ką mažesnis privalumas. Kaip jau minėjome – yra ir amžiaus cenzas, kuris kiek riboja pasirenkamas savigynos priemones.

Taip pat lyginant priemones įvertinkite ir tai, kad vienos yra mažesnių matmenų, tad jas visada yra patogu nešiotis visur su savimi, kad ir  kur einate. Tuo tarpu kitos yra didesnės, tad reikia net specialaus krepšio (kaip kad dujinio pistoleto atveju).

Priemonių gausa ir kokybės garantija

Svarbiausia yra savigynos priemones pirkti patikimose prekybos vietose, kurios juos siūlo legaliai. Tokiu atveju galite būti tikras, kad gausite puikiai veikiančią priemonę, kuri garantuos, jog esant poreikiui – suveiks. Visada galima rasti vietų, kur savigynos priemonės kainuoja kur kas pigiau nei yra rinkos kainos. Tačiau ar pagalvojote, kokia jų kokybė?

The post Savigynos priemonės – ir medžioklei, ir pasivaikščiojimams parke? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Petras Gražulis prieš lesbietes

Previous article

Prezidentas Briuselyje ragino Vakarų Balkanus remti Ukrainą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva