Rajonas

Oriai senatvei užtikrinti Vilniaus rajone duris atvėrė nauji socialinės globos namai

0

Spalio pradžioje minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena šiandien Vilniaus rajone įprasminta brandaus projekto įgyvendinimu – atidaryti nauji, šiuolaikiški ir socialiniams poreikiams pritaikyti Didžiosios Kuosinės kaime esantys socialinės globos namai senyvo amžiaus žmonėms.
Daugiau kaip prieš dvejus metus pradėtas Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis finansuojamas projektas „Socialinės globos namų senyvo amžiaus žmonėms įrengimas Vilniaus rajono savivaldybės Kalvelių seniūnijos Didžiosios Kuosinės kaime“ šiandien baigia skaičiuoti paskutinius paruošimo darbus. Rekonstravus buvusį mokyklos pastatą čia įkurtos 25 vietos socialinių paslaugų gavėjams. Pirmieji gyventojai į dažais dar kvepiančius Didžiosios Kuosinės globos namus turėtų atvykti jau šių metų pabaigos.
Naujų globos namų įrengimas kainavo virš 1 mln. Eur. Iš Europos regioninės plėtros fondo gauta 597 tūkst. Eur, likusią sumą skyrė Vilniaus rajono savivaldybė.
 
Vilniaus rajono senjorams – visavertė senatvė
Pasidžiaugti puikiu projektu ir reikšminga investicija į geresnę pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę atvyko LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Tarybos narys Stanislav Zajankovski, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Ingelevič, Kalvelių seniūnė Kristina Gerasimovič, Vilniaus rajono savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų direktoriai bei vietiniai gyventojai.
Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pabrėžė, kad Vilniaus rajono senoliai nusipelnė pagarbos ir orios senatvės. „Džiaugiuosi, kad žmonės, kuriems reikalinga globa ir kurie negali savimi pasirūpinti apsigyvens šiame gražiame ir jų poreikius atitinkančiame pastate. Neabejoju, kad jais bus gerai pasirūpinta. Džiugu, kad turime socialinius darbuotojus su didele širdimi ir jie šia širdimi dalinasi su kitais“, – tarė merė ir palinkėjo meilės, bendrystės čia gyvensiantiems bei dirbantiems.
Į iškilmingą globos namų atidarymo šventę atvykęs Seimo narys Č. Olševski pasidžiaugė, kad Vilniaus rajone įkurtas objektas, kurio durys visada bus atviros tiems, kuriems kaip niekam kitam reikalinga pagalba. „Vienatvė yra baisus dalykas ir aš neabejoju, kad čia apsigyvensiantys senyvo amžiaus žmonės ras jaukią, ramią ir draugišką jiems aplinka“, – tarė Seimo narys.
Naujų socialinės globos namų direktorė Justina Kornevič į šventę susirinkusių svečių akivaizdoje džiaugėsi ne tik įkurtais namais, bet ir Vilniaus rajono savivaldybės rūpesčiu kuriant jaukią vietą ir kokybiškas gyvenimo sąlygas senyvo amžiaus žmonėms.
„Nuoširdžiai dėkoju Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst už rūpestį senoliais, negalinčiais savimi pasirūpinti, įkuriant šiuos modernius globos namus, kuriuose jiems bus suteiktos kokybiškos ir tinkamos gyvenimo sąlygos. Džiaugiuosi, kad tokia įstaiga įkurta būtent šioje vietovėje, nes tai prisidės ir prie vietos gyventojų užimtumo. Sename nenaudojamame pastate vėl atgims gyvenimas. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šio reikšmingo projekto įgyvendinimo“, – sakė direktorė Justina Kornevič.
Naująją globos įstaigą pašventino ir palaimino Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kun. Jan Černiavski. Po pašventinimo merė Marija Rekst kartu su Seimo nariu Česlavu Olševskiu bei naujų globos namų direktore Justina Kornevič perkirpo simbolinę raudoną juostą, simbolizuojančią ne tik jau netrukus atsiversiančius jaukius namus, bet ir svarbų žingsnį gerinant socialinį senyvo amžiaus žmonių gyvenimą.
Šventę muzikiniais pasirodymais papuošė vokalinis ansamblis „Przyjaciółki“ iš Kalvelių ir Paulina iš Šumsko daugiafunkcinio kultūros centro.
Šiuolaikiška įstaiga ramioje aplinkoje
Po oficialios renginio dalies svečiai apžiūrėjo globos namų patalpas, kuriose jau netrukus apsigyvens garbaus amžiaus gyventojai ir pripildys globos namus savo šiluma bei jaukumu.
Dviejų aukštų moderniai įrengtame pastate įrengta 15 gyvenamųjų kambarių. Kiekvienas kambarys turi sanitarines patalpas. Iš viso įstaigoje galės gyventi 25 asmenys. Be gyvenamųjų kambarių įrengtas gydytojo, slaugytojų ir procedūrinis kabinetai, 2 virtuvėlės, valgomasis, užimtumo ir poilsio organizavimo patalpos bei privačių susitikimų kambarys, kuriame senoliai galės susitikti ir pabūti su juos lankančiais artimaisiais. Čia taip pat įrengta nedidelė koplytėlė, kur galima pabūti vienumoje arba melstis grupelėje su bendraminčiais. Planuojama įrengti ir kineziterapijos kambarį.
Pirmame ir antrame pastato aukštuose įrengtos erdvios terasos. Į globos namų patalpas nevaržomai galės patekti negalią turintys asmenys, kadangi įrengtas pritaikytas liftas ir pandusas. Globos namai įsigijo ir mikroautobusą su moderniu keltuvu, pritaikytu negalią turinčių asmenų poreikiams.
D. Kuosinės socialinės globos namų privalumas yra tai, kad erdvi, šiuolaikiška socialinė įstaiga yra įsikūrusi itin ramioje ir gamtos apsuptyje esančioje vietoje. Atokiau nuo miesto šurmulio senjorai galės mėgautis gamtos ramybe. Erdvus kiemas, pėsčiųjų takai ir įrengti suoliukai kvies gyventojus praleisti laiką lauke ir pasimėgauti gamta.
Senyvo amžiaus ir žmonių su negalia priežiūra užsiims kvalifikuoti specialistai, kurie turi socialinio darbo, sveikatos priežiūros, psichologinių bei medicininių žinių.
„Sieksime, kad šie globos namai nebūtų vien tik formali įstaiga, o taptų mūsų globotinių namais, kuriuose jie jaustųsi lyg viena šeima. Kartu su visu kolektyvu stengsimės užtikrinti globotinių kokybišką gyvenimą, saugumą, ramią ir orią senatvę“, – aprodydama patalpas sakė direktorė.
**************
Didžiosios Kuosinės kaime įsikūrę socialinės globos namai – tai jau antroji Vilniaus rajono savivaldybės įsteigta įstaiga, teikianti ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. D. Kuosinės socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti socialinę globą nesavarankiškiems ar iš dalies savarankiškiems senyvo amžiaus asmenims, kurie dėl amžiaus ar neįgalumo negali patys savimi pasirūpinti ir, kuriems reikalinga nuolatinė specialistų priežiūra.
Nuo 2008 m. tokias paslaugas sėkmingai teikia Paberžės socialinės globos namai. Šiuo metu įstaigoje gyvena 37 senyvo amžiaus Vilniaus rajono gyventojai.
Ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos poreikis nemažėja. Siekiant patenkinti rajono gyventojų socialinės globos paslaugų poreikį bei šių paslaugų prieinamumą, Vilniaus rajono savivaldybė ne savivaldybės pavaldume esantiems socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms, kurias pasirenka pats asmuo, kompensuoja išlaidas už rajono suaugusiems asmenims su negalia bei senyvo amžiaus asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, suteiktas socialinės globos paslaugas. Šiuo metu ne savivaldybės pavaldumo įstaigose ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas gauna apie 150 Vilniaus rajono gyventojų.
 
 
 

Kantriai išlaukus iškilmingai atidarytas Vilniaus rajono sporto mokyklos administracinis pastatas

Previous article

Lietuvos Respublikos Vyriausybės narių vykdomo gyventojų priėmimo Vyriausybės priimamajame (Gedimino pr. 11, Vilnius) 2020 metų spalio-kovo mėnesiais grafikas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas