Rajonas

Nepatenkinti tėvai kreipėsi į teismą dėl Kauno miesto tarybos sprendimo

0

„Lietuvos tėvų forumas“ (LTF) kreipėsi į teismą, kad būtų stabdomas Kauno miesto tarybos sprendimas – naikinti lengvatą už vaikų darželį vaikams, kurių tėvai nėra deklaravę gyvenamosios vietos mieste.

Asociacija „Lietuvos tėvų forumas“ (LTF) apskundė Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams Kauno miesto savivaldybės tarybos šių metų spalio 15 d. sprendimą Nr. T-454, kuriuo, pasak pareiškėjų, šiurkščiai pažeidžiamos prioritetinės vaiko teisės ir įvedamos diskriminacinės atrankos nuostatos.

„Mūsų Konstitucijoje, visuose įstatymuose, valstybės vadovų, ministrų ir kitų tarnautojų lūpose vaikai yra įvardijami kaip mūsų šalies ateitis ir didžiausias rūpestis, vaikų teisės skelbiamos prioritetinėmis, tačiau viduryje Lietuvos bandomas įvykdyti teisinis nihilizmas ir grubus vaiko teisių pamynimas, atrodo, niekam iš mūsų valdžios nerūpi. Net tiesiogiai atsakinga institucija – Vaiko teisių apsaugos ir Įvaikinimo tarnyba – kol kas nesugebėjo pareikšti savo pozicijos šiuo klausimu. Ar be teismo institucijos yra dar nors viena veiksni ir atsakinga valstybės tarnyba, kuri galėtų užtikrinti mūsų vaikų teises ir geriausius jų interesus?“ – klausė Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Anot Dariaus Trečiakausko, įsigaliojus Kauno miesto tarybos sprendimui, mokestis už darželius ne Kaune gyvenamąją vietą deklaravusių tėvų vaikams bus didesnis maždaug 16 kartų nei kitiems vaikams: per mėnesį jiems už ugdymą darželyje vietoje 12 eurų teks mokėti 200.

Į Lietuvos tėvų forumą kreipėsi Kauno miesto darželinukų tėvų, kuriems naujasis Kauno miesto tarybos patvirtintas aprašas, apribojantis kitose savivaldybėse registruotų tėvų vaikus priimti ir ugdyti Kauno miesto savivaldybės ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupėse, nenumatant tokiems vaikams lengvatų, yra diskriminacinis.

„Šis Kauno miesto tarybos sprendimas yra skandalingas. Veiksni ir atsakinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba turėtų nedelsdama imtis tyrimo ir aiškintis, kaip toks savivaldos sprendimas galėjo būti priimtas apskritai. Lietuvos tėvų forumo tikslas – atstovauti vaikų ir jaunimo interesams, ginti jų teises įvairiose valstybės institucijose, todėl tikimės teisiniu keliu užkardyti šį sprendimą“, – sakė D. Trečiakauskas. LTF vadovas įsitikinęs, kad dėl šios priežasties finansiškai nukentės ne tik Kauno rajono vaikų tėvai, bet ir iš kitų savivaldybių atvykusios studentų šeimos, kurių Kaune labai daug.

Lietuvos tėvų forumo informacija

Kauniečių pasitenkinimas miesto viešuoju transportu auga

Previous article

Apklausa: didžiausią spaudimą darbe patiria buvę narkomanai ir nuteistieji

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas