PolitikaŠeima

Lietuvos tėvų forumas pasipiktinęs: neleisime V. Matijošaičiui diskriminuoti vaikų

0

Kauniečiai gina savo vaikų teises ir kreipiasi į Lietuvos politikus prašydami pagalbos. “Lietuvos tėvų forumas” įsitikinęs, kad vaikams švietimas turi būti prieinamas vienodai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. 

Asociacija “Lietuvos tėvų forumas”(LTF)  kreipėsi į šalies vadovus ir  atsakingas institucijas dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos šių metų  spalio 15 d. sprendimo Nr. T-454, kuriuo, pasak pareiškėjų, šiurkščiai  pažeidžiamos vaiko teisės ir socialinės lygybės principai.

Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas pasakojo, kad į jo vadovaujamą asociaciją kreipėsi grupė Kauno miesto darželinukų tėvų, kuriems naujasis Kauno miesto tarybos patvirtintas aprašas, apribojantis kitose savivaldybėse registruotų tėvų vaikų lankymo ir ugdymo galimybes Kauno miesto savivaldybės ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupėse, numatant tokiems vaikams dešimtimis kartų didesnį mokestį, yra diskriminacinis.

Įsigaliojus Kauno miesto tarybos sprendimui, mokestis už darželius ne Kaune gyvenamą vietą deklaruojantiems vaikams bus didesnis maždaug 16 kartų, nei kitiems: per mėnesį jiems už ugdymą darželyje vietoje 12 eurų teks mokėti visus 200 eurų.

LTF išsiuntė kreipimąsi Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybai, kitoms atsakingoms institucijoms, prašydami įvertinti Kauno miesto savivaldybės sprendimą dėl jo atitikties teisės aktams ir imtis priemonių, kad būtų užtikrinami geriausi mažamečių vaikų interesai.

“Vaiko teisės yra prioritetinės, todėl toks Kauno miesto tarybos sprendimas yra skandalingas. Mūsų asociacijos tikslas – atstovauti visų vaikų ir jaunimo interesams, ginti jų teises įvairiose valstybės institucijose, todėl tikimės teisiniu keliu užkardyti šį sprendimą”, sakė D. Trečiakauskas. LTF vadovas įsitikinęs, kad dėl šios priežasties finansiškai nukentės ne tik Kauno rajono vaikai, bet ir iš
kitų savivaldybių atvykusios studentų šeimos, kurių Kaune tikrai labai daug.

Nepriimti šio sprendimo Kauno miesto savivaldybės tarybą ragino ir Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius bei Kauno miesto tarybos opozicijos nariai, kurie
atvirai kalbėjo, kad toks žingsnis tėra tik finansinis šantažas, siekiant įtikinti Kauno rajono gyventojus kuo greičiau pasisakyti už dalies teritorijų prijungimą prie Kauno.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad rajono savivaldybė nesiims atsakomųjų veiksmų. „Mūsų mokyklas ir darželius taip pat lanko kitų savivaldybių vaikai. Yra kauniečių, jonaviečių, kėdainiškių, prieniškių, tačiau mums niekada nekilo minčių juos dėl to diskriminuoti. Mes vaikų nerūšiuojame, todėl tokiu keliu neisime“, sakė Kauno rajono savivaldybės vadovas.

Meras priminė 2015 m. rugsėjo 11 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį, kurioje teigiama, kad savivaldybių tarybų patvirtintas priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas tvarkos
aprašas, skirtingai vertinat miesto ir ne miesto teritorijose gyvenamąją vietą deklaravusius vaikus, pažeidžia vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme įtvirtintus lygiateisiškumo ir nediskriminavimo
reikalavimus, tėvų teisę pasirinkti bei vaikų teisę gauti ugdymo paslaugas.

 Lietuvos tėvų forumo inf. 

Kodėl žuvis atstoja šimtus produktų?

Previous article

Pasitikrinkite, ar robotas neužims jūsų darbo vietos?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Politika